PREMIJER LIGA: De Brujne ušao u ISTORIJU

Izvor: SrbijaDanas.com, 08.Apr.2023, 22:03

Meč 30. kola.

Fudbaleri Mančester sitija slavili su kao gosti kod Sautemptona rezultatom 4:1, u okviru 30. kola Premijer lige.

Na pogodak se čekalo sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena. Gol je postigao, a ko drugi, Erling Holand, a namesto mu, a ko drugi, Kevin de Brujne.

Bio je to Holandov 29. gol u šampionatu i on je ubedljivo najbolji strelac elitne engleske lige, dok je Kevin de Brujne proslavio jubilarnu 100. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << asistenciju u Premijer ligi. Ušao je u odabrano društvo u kome se još nalaze Rajan Gigs (162), Sesk Fabregas (111), Vejn Runi (103) i Frenk Lampard (102).

Uz to je postao igrač kojem je ubedljivo najmanje utakmica trebaloda dođe do trocifrenog broja asistencija u Premijer ligi.

100 - Kevin De Bruyne has become the fifth player to assist 100 goals in the Premier League:

— OptaJoe (@OptaJoe) April 8, 2023

Pobednika definitivno je rešio Džek Griliš u 58. minutu. Opet je De Brujne bio kreator, sjajno je pronašao engleskog reprezentativca, koji je iz drugog pokušaja savladao golmana Svetaca – 0:2.

Do kraja meča Holand je još jednom jednom zatresao mrežu Sautemptona, broj 30 u sezoni. Počasni gol za Svece postigao je Mara u 72, da bi konačnih 4:1 postavio Alvares iz penala u 74. minutu.

Siti je drugi na tabeli sa 67 bodova, pet manje od vodećeg Arsenala, dok je Sautempton poslednji sa 23 boda.