POSLE MUČENJA - RUTINSKA POBEDA: Zvezda ZASLUŽENO slavila u Francuskoj i oprostila se od plej-ofa

Izvor: SrbijaDanas.com, 31.Mar.2023, 22:17

Meč 32. kola.

Košarkaši Crvene zvezde u 32. kolu Evrolige su gostovali ekipi Asvela u Francuskoj. Ni večeras u timu crveno-belih nije bilo Branka Lazića i Nemanje Nedovića, ali ni to nije smetalo da Zvezda slavi sa 60:76 (19:17, 23:20, 11:19, 7:20).

Zvezda je krenula odlično u odbrani, ali ne baš tako sjajno u napadu. Kada je Martin postigao koš, nakon čega je postigao i dodatno bacanje, bilo je četiri razlike za Beograđane. Ipak, brzo su domaći serijom >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << 8:0 uspeli da preokrenu rezultat. Imala je Zvezda šansu da i povede uz zvuk sirene na kraju prve deonice, ali Holand nije pogodio šut za tri poena.

Otvorili su drugu četvrtinu sa trojkama Zvezdaši i to je natralo trenera domaćih da pozove tajm-aut. Opet su domaći imali jednu seriju od 8:0 i na kraju je Asvel otišao na poluvreme sa solidnom razlikom (42:37), a moglo je biti ubedljivije za njih, jer su imali i plus 10. Bilo je mnogo loših rešenja u napadu kod crveno-belih, a to se posebno videlo kada je u kontri tri na jedan, Vildoza proigrao Kampaca koji je promašio šut za tri.

Evroliga, 32. kolo:

Asvel - Crvena zvezda 60:76 (19:17, 23:20, 11:19, 7:20)

Sudije: Huan Karlos Garsija, Robert Lotermozer, Eduar Udjanski.

Hala: L'Astrobal u Lionu.

Asvel: Metjus 6, Bost 11, Kaudi 11, Dio, Tajus 4, Risašer 5, De Kolo 14, Fal 4, Lajti, Obasohan 3, Pons 2. Trener: Parker.

Crvena zvezda: Holand 5, Vildoza 10, Lazarević, Kampaco 11, Mitrović 4, Martin 3, Dobrić 18, Ivanović, Marković 3, Kuzmić 6, Petrušev 8, Bentil 10. Trener: Ivanović.

Konačno je Crvena zvezda dobila deonicu, pošto su prve dve završene u korist Francuza i u poslednjih deset minuta se ušlo sa rezultatom 56:53 za Beograđane.

Tek se razlika u klasi videla u četvrtoj četvrtini i Zvezda je stigla do lagane pobede. Ostaje žal kod crveno-belih zbog nekih poraza (kao i sudijske krađe u meču sa Barselonom), ali plasman u plej-of svakako ostaje samo san za šampiona Srbije i ABA lige.

U prvom delu sezone šampion Srbije je slavio sa 71:67, dok je prošle sezone u ovoj dvorani francuski tim pobedio sa 69:67.

Asvel je sada us eriji od jedanaest poraza i poslednji su na tabeli elitnog takmičenja.