NEMA KRAJA CRNO-BELOJ AGONIJI: Partizan položio oružje i pred Vojvodinom

Izvor: SrbijaDanas.com, 01.Apr.2023, 21:07

Novi poraz.

Fudbaleri Partizana poraženi su od Vojvodine (2:1) u Novom Sadu u meču 28. kola Mozzart bet Superlige.

Gosti su nešto bolje ušli u susret. Nemanja Jović je prvi zapretio protivniku već u petom minutu. Mladi fudbaler je glavom šutirao preko gola. Domaći su uzvratili vrlo brzo, a epilog je bio identičan kao i kod Jovićeve prilike. Zukić je bio u šansi.

Nažalost, od tog trenutka usledilo je potpuno zatišje. Nije bilo uzbuđenja >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << ni pred jednim golom kao da su i jedni i drugi zadovoljni rezultatom i igra se odvijala uglavnom na sredini terena.

MOZZART BET SUPERLIGA, 28. KOLO

Vojvodina - Partizan 2:1 (0:0)

Strelci: Malbašić u 53 i Nikolić u 84. minutu - Pantić u 90.

Stadion: Karađorđe

Sudija: Srđan Jovanović

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Jeličić, Traore, Ljubisavljević, Lazarević – Topić, Zukić (od 77. Milosavljević) – Malbašić (od 77. Baraj), U. Nikolić (od 64. Simić), Čumić – Milošević (od 64. N. Nikolić).

PARTIZAN (4-2-3-1): Stevanović – Živković, Vujačić, Marković, Urošević – Fejsa, Kolorado (od 60. Pantić) – Menig (od 66. Jevremović), Natho (od 66. Baždar), Jović – Rikardo.

Ponovo je početak poluvremena bio najzanimljiviji, ali ovoga puta je i krunisan golom. Čumić je sa leve strane uneo loptu u sredinu, sjajno centrirao, a najviši je bio Filip Malbašić i postigao gol protiv svoje bivše ekipe. Trener gostiju Duljaj je pokušao sa nekoliko izmena i upravo je rezervista Samed Baždar mogao da poravna rezultat.

Igrao se 79. minut kada je mladi fudbaler izašao sam ispred Carevića, ali se istakao golman domaćih. Taj promašaj je ubrzo stigao na naplatu, samo pet minuta kasnije je bilo 2:0.

Nemanja Nikolić je pogodio, a zanimljivo je da je i on bivši igrač crno-belih.

Danilo Pantić je sjajnim golom iz slobodnog udarca ublažio poraz gostiju.

Partizan je ovim porazom ostao na trećem mestu, a Čukarički bi u slučaju trijumfa nad niškim Radničkim u nedelju mogao da pošalje tim Igora Duljaja na četvrtu poziciju.