POBEDA JUVENTUSA U VELIKOM DERBIJU PROTIV MILANA

Izvor: Kurir, 31.Okt.2010, 01:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POBEDA JUVENTUSA U VELIKOM DERBIJU PROTIV MILANA

BEOGRAD - Fudbaleri torinskog Juventusa pobedili su u Milanu istoimenu domaću ekipu sa 2:1, u derbi utakmici devetog kola prvenstva Italije.

To je prvi trijumf Juventusa u gostima Milanu u poslednjih pet godina. "Stara dama" povela je u 24. minutu, kada je Paolo de Čelje odlično centrirao sa leve strane, a loptu je glavom u mrežu poslao Fabio Kvaljarela. Milan je nakon primljenog gola "pojačao" tempo, ali domaći napadači nikako nisu uspevali da savladaju golmana Marka Storarija.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
Juventus se, na drugoj strani, oslonio na kontranapade, a jedan takav u 66. minutu iskoristio je Alesandro del Pjero i postigao svoj 179. prvenstveni gol, čime je postao rekorder torinskog kluba. Sve što je Milan do kraja utakmice uspeo da uradi bio je "utešni" pogodak Zlatana Ibrahimovića u 82. minutu.

U prvoj utakmici fudbaleri Rome su na svom stadionu savladali Leče sa 2:0.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.