PLS: Bežanija dobila derbi

Izvor: B92, 21.Maj.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PLS: Bežanija dobila derbi



Fudbaleri Bežanije i apatinske Mladosti nalaze se na korak do plasmana u Meridijan Superligu. Bežanija je kao gost pobedila Čukarički sa 1:0 u derbi utakmici 34. kola Prve lige Srbija i tako zadržala četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Mladost iz Apatina.

Apatinci su na gostovanju u Sevojnu slavili sa 1:0, 'odlepivši' se na tri boda viška u odnosu na Čukarički. PSK je u Pančevu deklasirao Novi Pazar sa 4:1, a istim rezultatom Jedinstvo je pobedilo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << domaći OFK Niš. U poslednjoj subotnjoj utakmici Napredak je u Kruševcu pobedio Radnički iz Kragujevca (2:1).

Na tabeli vodi Bežanija sa 72 boda, četiri manje ima Mladost iz Apatina, dok je na trećem mestu Čukarički, koji je sakupio 65 poena. ČSK Pivara ima 64 boda ali i dve utakmicce manje od rivala.

Na začelju se nalaze Jedinstvo sa 33, Novi Sad sa 28 i OFK Niš sa 27 bodova. Do kraja takmičenja ostalo je da se odigra još pet kola.

U nedelju su na programu još četiri utakmice 34. kola, a sastaju se Spartak – Radnički Niš, Vlasina – Mačva, BASK – ČSK i Srem – Novi Sad.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.