PL: Obajemang blistao, Arsenal u finišu slomio Stouk

Izvor: B92, 01.Apr.2018, 16:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala pobedili su pred domaćom publikom Stouk sa 3:0, u 32. kolu Premijer lige.

Izabranici Arsena Vengera ostvarili su drugu pobedu zaredom, međutim i dalje se nalaze na šestom mestu 51 bodom.

Sa druge strane Stouk je blizu ispadanja, pošto se nalaze na pretposlednjem mestu sa 27 bodova.

"Tobdžije" su do pobede došle zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu u kojem su postgli sva tri gola. Prednost Arsenalu doneo je Obamejang iz penala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u 75. minutu, kada je pre toga Ozil oboren u kaznenom prostoru.

Do drugog gola čekalo se jedanaest minuta. Ozil je centrirao iz kornera, a napadač Arsenala dobro se snašao na drugoj stativi gola.

Konačan rezultat postavio je u 89. minutu Aleksandar Lakazet. Francuz je oboren u šesnaestercu, potom je preuzeo odgovornost i postigao gol.

Ovo je bila 15. pobeda za Arsenal, dok je Stouk pretrpeo 17. poraz.

U narednom kolu ekipa Arsena Vengera dočekuje Sautempton, odnosno Stouk Totenhem.