PL: Arsenalu derbi, poraz Čelsija

Izvor: B92, Fonet, 11.Feb.2010, 00:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala pobedili su Liverpul na 'Emirejtsu' rezultatom 1:0, u derbiju 26. kola engleske Premijer lige.

U ostalim duelima odigranim u sredu lider šampionata Čelsi izgubio je od Evertona u Liverpulu sa 2:1, drugoplasirani Mančester junajted osvojio je bod na gostovanju Aston Vili (1:1), a pobede na svom terenu ostvarili su Vest Hem, Vulverhempton i Blekburn. Vest Hem je pobedio Birmingem sa 2:0, Vulvsi su sa 1:0 dobili Totenhem, a istim rezultatom je Blekburn >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << savladao Hal.

Arsenal je pobedom nad Liverpulom prekinuo seriju od dva poraza, a gol vredan tri boda postigao je Abu Dijabi u 72. minutu. ’Tobdžije’ su nakon ovog trijumfa prišle drugoplasiranom Junajtedu na pet bodova zaostatka, dok je Liverpul ostao na deobi četvrtog mesta sa Mančester sitijem i ima 44 boda.

Aston Vila je protiv šampiona nastavila sa veoma tvrdim utakmicama koje se završavaju remijem. Ekipi Martina O’nila ovo je čak četvrti nerešen ishod u poslednjih pet utakmica. Sa druge strane, Junajted je prekinuo seriju od četiri pobede.

Vila je povela u 19. minutu pogotkom defanzivca Karlosa Kueljara, a konačnih 1:1 postavio je takođe fudbaler domaćina Džejms Kolins koji je u 23. minutu postigao autogol. Zanimljivo je da je to čak deseti autogol koji su protivnici Junajteda postigli ove sezone. Ekipa Aleksa Fergusona, za koju ponovo nije igrao Nemanja Vidić, igrala je od 29. minuta sa igračem manje nakon isklučenja Portuglaca Nanija.

Loše veče imao je i lider Čelsi, koji je izgubio na ’Gudisonu’ od Evertona. Gosti iz Londona, za koje je svih 90 minuta odigrao Branislav Ivanović, poveli su u 17. minutu kada je Floran Maluda iskoristio dodavanje Drogbe i postigao gol. Ipak, domaćin se nije predao, i izjednačio je u 33. minutu posle akcije Donovana i Sahe i pogotka Francuza.

Luj Saha je krajem prvog dela imao priliku i da potpuno preokrene rezultat, ali je njegov udarac sa penala odbranio Petr Čeh. Ipak, bivši fudbaler Mančester junajteda i Fulama iskupio se za promašen penal pošto je 15 minuta pre kraja postavio konačnih 2:1.

Pored Ivanovića, još jedan reprezentativac Srbije igro je u četvrtak uveče. Nekadašnji kapiten Crvene zvezde Nenda Milijaš igrao je poslednjih deset minuta u pobedi Vulverhemptona nad Totenhemom od 1:0.