PL: Arsenal teško do prve pobede

Izvor: Radio 021, 16.Avg.2015, 18:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala savladali su danas na gostovanju ekipu Kristal Palasa sa 2:1 (1:1) u prvoj nedeljnoj utakmici 2. kola engleske Premijer lige.

Arsenal je zabeležio prvu pobedu u šampionatu, pošto je prošle nedelje doživeo šokantan poraz kod kuće od Vest Hema (0:2).

Tim Arsena Vengera imao je veliki broj prilika, ali je teže nego što se očekivalo došao do slavlja.

Gosti su poveli u 16. minutu zahvaljujući spektakularnom golu Olivijea Žirua, a >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << izjednačio je u 28. minutu Džoel Vord koji je preciznim udarcem po zemlji savladao golmana Petra Čeha.

Sav plen "tobdžijama" doneo je Diljeni, koji je u 55. minutu pogodio sopstvenu mrežu nakon udarca glavom Aleksisa Sančeza. Fudbaleri Arsenala u narednom kolu dočekuju Liverpul, dok Kristal Palas igra protiv Aston Vile.

Tabela: Mančester Junajted 6 bodova, Lester 6, Everton 4, Svonsi 4, Mančester Siti, Kristal Palas, Arsenal, Vest Hem, Liverpul, Norič i Aston Vila po 3, Votford 2, Čelsi, Njukasl, Sautempton, Totenhem, Stouk, VBA 1, itd.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.