PAOK zamalo pobedio Olimpijakos

Izvor: MVP.rs, 02.Nov.2015, 20:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Heket i Spanulis su junaci pobede Pirejaca.

Iako ima sasvim solidan sastav, Olimpijakos na početku sezone 2015/2016 ne prikazuje igru na kakvu smo navikli. Slična je situacija i sa PAOK-om, koji je bio rival Pirejaca u četvrtom kolu Esake lige. Solunski crno-beli još ne znaju za slast pobede u ligi Grčke, ali zamalo do prve da dođu ni manje ni više nego protiv šampiona, Olimpijakosa. Ipak, crveno-beli su na strani došli do trijumfa i to posle produžetka. Rezultat je bio >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << 104:99.

PAOK je igrao veoma dobro i na pet minuta do kraja meča je imao višak od devet poena. Naravno, kvalitet gostiju je došao do izražaja i oni su uspeli da se vrate u meč, ali, morali su svoju šansu da potraže preko penal završnice. Tako je Kostas Vasilijadis pri rezultatu 86:85 za domaće stao na liniju penala. Bio je polovičan, što je iskoristio Daniel Heket da postigne dvojku na tri sekunde pre kraja i da na taj način svome timu obezbedi produžetak.

Da li zbog psihološke prednosti ili zbog nečeg drugog, tek, Olimpijakos je za vreme dodatnih pet minuta ubacio u petu brzinu. Vasilis Spanulis se razigrao i uz malu pomoć Janisa Papapetrua doneo trijumf gostima, koji su u produžetku postigli 17 poena, od kojih je pomenuti dvojac zabeležio 14 (Spanulis devet, Papapetru pet).

Najbolji u poraženom timu je bio Nikola Marković sa 17 poena, sedam skokova i tri asistencije. Milenko Tepić je zabeležio osam poena, četiri uhvaćene lopte i tri dodavanja, Uroš Duvnjak četiri asistencije, dok se Darko Balaban nije našao među 12 odabranih za ovaj meč. Kod gostiju su se istakli Heket sa 19 poena i 10 skokova, te Spanulis sa 20 poena i šest dodavanja. Nikola Milutinov je na parketu proveo skoro devet minuta i za to vreme nije uspeo da se upiše u strelce.

Utakmicom između PAOK-a i Olimpijakosa je zatvoreno četvrto kolo. Na čelu tabele se nalaze Panatinaikos i AEK sa po četiri pobede bez poraza, dok se na začelju nalaze upravo Solunci sa četiri izgubljene utakmice.

Rezultati:

Trikala - Kifisia 73:76 (Popović -)

Lavria - Aris 68:76 (Čupković 2p)

Arkadikos - Retimno 75:70

Kavala - Apolon 72:91

Korivos - AEK 67:76

Panatinaikos - Kolosos 107:66 (Pavlović 15p, 7sk; Raduljica 14p, 4sk; Kuzmić -)

PAOK - Olimpijakos 99:104 (Marković 17p, 7sk, 3as; Tepić 8p, 4sk, 3as; Duvnjak 4as; Balaban nije igrao - Milutinov -)