PAD KONCENTRACIJE NA KRAJU SKUPO KOŠTAO SRBIJU: Ništa od prolaska u elitu

Izvor: SrbijaDanas.com, 27.Feb.2024, 18:57

Malo je nodostajalo da se ostvari veliki trijumf.

Ženska fudbalska selekcija Srbije izgubila je revanš meč od Islanda 2:1 za plasman u elitnu grupu ekipa u Ligi nacija. Naš tim je na ovom gostovanju takođe prvi poveo kao i u prvom meču, ali im je u završnici pala koncentracija. U Beogradu je pre četiri dana bilo 1:1.

Srbija je povela već u 6. minutu pogotkom Alegre Poljak, posle, dodavanja Jelene Čanković.

🇮🇸🆚🇷🇸#ISLSRB #UWNL pic.twitter.com/FHDBKrq0Tz
— Fudbalski savez Srbije | FA of Serbia (@FSSrbije) February 27, 2024

Rival je i u drugom poluvremenu nastavio sa pritiskom a Srbija odolevala. Sve do 74. minuta kada je domaćin poravnao. Kao i u Srbiji, gol je dala Svejndis Jane Johansdotir. Ona je potom asistirala za Brindis Arni Nilsdotir u 86. minutu za potpuni preokret.