Izvor: Akter, 17.Sep.2014, 14:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ovo je moja najuspešnija godina
Srpska atletičarka Ivana Španović ocenila je u sredu da je ova godina najuspešnija u njenoj karijeri
Dodala je i da je zadovoljna što je tokom cele sezone uspela da održi visok nivo forme i rezultata u skoku u dalj.
"Ovo je definitivno moja najuspešnija godina. Osvojila sam svetsku bronzu u dvorani i evropsko srebro, pomerila granice najboljeg rezultata kako u dvorani tako i na otvorenom, izbila sam na prvu poziciju svetske rang liste u jednom trenutku, da bi u >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << ukupnom poretku Dijamantske lige zauzela drugo mesto sa istim brojem bodova kao i prvoplasirana", navela je Španovićeva u izjavi za medije.
Španovićeva je na Evropskom prvenstvu u Cirihu prošlog meseca osvojila srebrnu medalju skokom od šest metara i 81 centimetar, a u martu bronzu na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Sopotu rezultatom 6,77.
Ona je sezonu završila nastupom za reprezentaciju Evrope na Svetskom kupu kontinenata u Marakešu, gde je zauzela drugo mesto rezultatom od 6,56 metara, 10 centimetara kraće od Francuskinje Elojz Lezije.
Selekcija Evrope je pobedila na takmičenju.





