Ovaj potez Roketsa je zaludeo Evropu

Izvor: Sportske.net, 09.Jul.2016, 16:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovaj potez Roketsa je zaludeo Evropu

Hjuston Roketsi su manje-više završili sa sklapanjem rostera za narednu sezonu, a pored dolazaka bilo je i odlazaka iz kluba.

Stigli su u Hjuston Erik Gordon, Rajan Anderson i Nene.

Nešto će slabiji biti na centru ove godine, ali zato spoljna linija "Raketa" deluje zastrašujuće.

U Andersonu i Gordonu su dobili dva gotovo elitna šutera, te će filozofija Majka D'Entonija, takozvani "ran-en-gan", raditi >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << punom parom.

Ipak, pored dolazaka bitnih igrača, morali su Roketsi da se oslobode prekobrojnih.

Među njima je bio i bivši igrač Fenerbahče Ulkera, Endru Gaudlok.

Gaudlok je bio jedan od najubojitijih šutera na "Starom kontinentu" dok je branio boje Uniksa i Fenera.

Iz Turske je otišao zbog novca, kako mu je u Kini bio ponuđen basnoslovan ugovor.

Ipak, pred kraj prošle sezone se pridružio Roketsima, kako bi popunio rupu koja je u rotaciji ostala nakon otpuštanja Taja Losona.

Nije ostavio bog zna kakav utisak, te je logičan potez uprave bio da mu se zahvali na saradnji.

Sada je na meti Makabija, koji sprema "drim tim", a u konkurenciju za potpis američkog "kombo" beka se uključila i Barselona.

Ekipa koju će naredne sezone sa klupe predvoditi Jorgos Barcokas, traži pleja "skorera", te u Gaudloku vide idealno rešenje.

Verovatno će i jedni i drugi morati da pričekaju, kako će Gaudlok do poslednjeg trenutka čekati NBA ponudu.

Nastavak na Sportske.net...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.