Izvor: B92, 24.Okt.2010, 00:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otkrivena ruta "Đira" za 2011.
Treći put u istoriji naredne godine jedna od etapa trke "Điro d'Italija" biće vožena preko jednog aktivnog vulkana.
Biciklisti će tako tokom 94. izdanja druge najveće trke na svetu preći preko Etne na Siciliji, i to u okviru devete etape, duge 159 kilometara, koja će startovati u Mesini.
Poslednji put vulkan Etna, najviši u Evropi sa 3.350 metara, koji nije imao ozbiljne erupcije od 2002. godine, je u rutu "Đira" bio uvršten 1989. godine. Poslednja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << aktivnost Etne zabeležena je u avgustu ove godine.
Još u julu objavljeno je da će trka startovati u Torinu, a da će se završiti u Milanu, ali je tek sada poznato i kako. „Điro" će startovati 7. maja timskim hronometrom, a završiće se 29. maja indivudualnim.
Naredni „Điro" će biti zanimljiv po tome i što će obuhvatati austrijske planine i vratiće se na vrh Zonkolan u blizini Udina, na severoistoku Italije, nedelju dana pre cilja. Baš ove godine upravo na Zonkolanu je vođena velika bitka između konačnog pobednika Ivana Basa i tada svetskog šampiona Kadel Evansa, a upravo to je nateralo organizatore da ponove tu etapu i narednog maja.






