Izvor: Politika, 12.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osveta Poljakinja

U poslednjoj utakmici u Saporu (Japan) naše odbojkašice su izgubile od Poljske s 3:2 (24:26, 25:23, 25:12, 19:25, 15:10) i tako pogoršale izglede da na Svetskom kupu budu među tri najbolje ekipe, koje će već sada prebrinuti brigu oko odlaska na Olimpijske igre u Pekingu. Danas i sutra se ne igra, a onda "plavima" predstoje tri teška okršaja u Nagoji: protiv SAD (prekosutra u 8,35 č po našem vremenu), Brazila (četvrtak u 4,35 č) i Kube (petak u 4,35 č).

– Ovo je bila velika >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << šansa za nas. Lako smo izgubili mnogo poena, a Poljska je odlično igrala. Sada smo u veoma teškoj situaciji, jer nas očekuju tri strahovito teške utakmice. Međutim, još imamo šanse i maksimalno ćemo se boriti do kraja turnira, – ne gubi nadu selektor Zoran Terzić.

Kada su naše odbojkašice smogle snage da dobiju prvi set u kome su do pred sam kraj Poljakinje vodile izgledalo je da je to čak, možda, i prelomni trenutak, pogotovo kad su "plave" briljantno počele drugi set. Vodile su sa 6:0, pa 12:6, a onda počele da popuštaju, pa su se promenile uloge iz prethodnog seta. Opet je prvo izjednačenje bilo 20:20, a u završnici su Poljakinje bile uspešnije.

– Propustile smo priliku da povedemo s 2:0 u setovima, iako smo imale šest poena prednosti. Veoma smo umorne i zbog toga smo igrale loše, – objasnila je kapiten Vesna Čitaković-Đurišić.

U trećem setu "plave" kao da nisu ni igrale. Terzić je pokušavao zamenama da ulije svežu krv i borbeni duh ekipi, ali uzalud. Naš tim je osvojio samo 12 poena.

Nada se vratila u četvrtom setu. Naše igračice su zaigrale kao preporođene, povele s 21:13 i izborile se za peti set. U njemu su, na žalost, od početka stvari krenule naopačke. Poljakinje su povele s 4:1, pa 7:2, 13:9 i tu više nije bilo spasa.

– Imale smo tokom većeg dela meča odličan servis i veoma dobar blok. U pojedinim trenucima utakmica je ličila na mečeve muškaraca s veoma jakim smečevima, – kazala je kapiten Poljakinja Milena Rosner uz napomenu da je ova pobeda njihov poklon selektoru Marku Boniti, koji je zbog porodičnih razloga otputovao u Italiju.

Poljakinje su tako zagorčale život našoj reprezentaciji i na neki način joj se osvetile za poraz u polufinalu ovogodišnjeg Evropskog prvenstva na kome su išle na treću uzastopnu titulu šampiona. Prvi put na Svetskom kupu predstoje dva dana bez utakmica, pa je to prilika da naše odbojkašice koliko-toliko predahnu i dođu k sebi posle svih dosadašnjih napora i bolnog poraza od Poljske.

Dvorana: Hokaido. Gledalaca: 2.590. Sudije: Kun (Južna Koreja) i Salvatoreova (SAD).

SRBIJA: Nikolić 22, Majstorović, Brakočević 13, Molnar 20, Vesović, Ognjenović 2, Čitaković-Đurišić 11, Isailović, Simanić, Nešović, Veljković 4, Ćebić. Selektor: Terzić.

POLJSKA: Skovronjska 17, Zenjik, Đenkjevič 7, Sliva, Podolec 28, Glinka 7, Bednarek, Sadurek 1, Rosner 3, Liktoras 12, Savicka, Kačorovska. Trener: Masači (Italija).