Izvor: B92, 17.Jul.2014, 12:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osuđen i treći britanski fudbaler
Australijski sud osudio je i trećeg britanskog fudbalera zbog učešća u nameštanju mečeva u polupropfesionalnoj ligi u državi Viktorija.
Dvadesetpetogodišnji Dejvid Obejz bio je optužen za korupciju kao član prvoligasa "Južnih zvezda".
Defanzivac Rajs Noel i golman Džo Vuli, obojica Britanci, osudjeni su zbog korupcije na novčane kazne u decembru.
Obejz se izjasnio krivim i priznao je da je namestio tri utakmice, zbog čega je kažnjen novčano sa 2.800 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dolara.
Sudija melburnškog suda Dankan Rejnolds obrazložio je ovu relativno blagu kaznu činjenicom da je Obejz bio pod korupcionaškim uticajem koji je "uvezen" u klub i da "nije bio dovoljno jak da mu se odupre".
Četvrtom optuženom za nameštanje mečeva Britancu Nilolasu MekKoju biće suđeno u septembru.
Inače, sva četvorica fdbalera su prošle godine doživotno suspendovani odlukom Međunarodne fudbalske federacije (FIFA).
Malezijski državljanin Segaran "Geri" Subramanijam, koji je posredovao između kriminalnog udruženja za nameštanje mečeva i igrača, osuđen je u aprilu na tri godine zatvora, od čega dve uslovno, pošto se izjasnio krivim za nameštanje jednog meča.








