Izvor: B92, 29.Sep.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osmica Verdera, nova pobeda Bajerna
U subotu popodne odigrano je šest mečeva 8. kola Bundes lige, a postignuto je čak 27 golova. Verder je na Vezeru savladao Arminiju iz Bilefelda sa 8:1, a Bajern je zahvaljujući pogotku Luke Tonija slavio u Leverkuzenu. Hamburg je dva puta ispustio gol prednosti i kod kuće remizirao sa Volfsburgom 2:2, a bodove su takođe podelili Bohum i Nirnberg. Hanza je zabeležila treću uzastopnu pobedu, i to nad braniocem trofeja Štutgartom 2:1, dok je Karlsrue kod kuće bio bolji od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Borusije Dortmund rezultatom 3:1.
Peter Nimajer je započeo goleadu u Bremenu u 17. minutu, a Hugo Almeida je udvostručio prednost u 36. minutu. Artur Vičnijarek je doneo neizvesnost pogotkom samo minut kasnije, ali je Boubakar Sanogo do kraja prvog dela igra dva puta zatresao mrežu gostiju i rešio pitanje pobednika.
Golman Arminije Matijas Hain je u nastavku kapitulirao još četiri puta, a strelci su bili Mertesaker, Rozenberg, Diego i Hugo Almeida.
Bajer iz Leverkuzena je prvi put ove sezone poražen na Baj areni, a najveći krivac za to je centarfor minhenskog Bajerna Luka Toni, koji je golom u 41. minutu doveo svoj tim na 4 boda razlike od najbližeg pratioca Šalkea.
Rajnhart je doveo Hamburg u vođstvo u 17. minutu protiv Volfsburga, a izjednačio je Grafite iz penala u 57. minutu. Rafael van der Vart je golom u 70. minutu ponovo obezbedio prednost timu Huba Stevensa, ali je Dežaga pogotkom na dva minuta pre kraja onemogućio priključak HSV-a samom vrhu.
Hanza je posle početnih pet poraza vezala tri pobede, a 'žrtva' je ovoga puta bio Štutgart. Tobijas Ratgeb je postigao prvi gol u 15. minut, Orestes je duplirao prednost tri minuta kasnije, a počasni gol za Štutgart dao je Gomes u 73. minutu.
Povratnik u Bundes ligu Karlsrue zabeležio je peti trijumf ove sezone, a strelci u pobedi nad Dortmundom bili su Porselo, Egiman i Freis, dok je štoper Kristijan Verns postigao gol za goste.
U Bohumu je viđen meč pun preokreta, Nirnerg je imao prednost u dva navrata, domaćin zatim došao do vođstva od 3:2, ali je utakmice ipak završena nerešenim rezultatom posle pogotka Misimovića u 81. minutu.
Prethodno je Kluge bio dvostruki strelac za Nirnberg, a isti podvig napravio je i Stanislav Šestak za domaće, a u strelce se upisao i Miecel.
Bajern je posle 8. runde prvi sa 20 bodova, Šalke je drugi sa 16, Karlsrue treći sa 15, a slede Leverkuzen, Verder i Hamburg sa po 14 bodova.












