Izvor: MozzartSport.com, 11.Jul.2020, 19:06

Osasuna probola Seltu u 91. minutu (VIDEO)

Delovalo je da će ponovo biti remi, ali... Domaćin iz Pamplone nije tako mislio - 2:1

Ako ste gledali međusobni skor u poslednje vreme Osasune i Selte mogli ste da pomislite da bi mogao da dođe iks. I tako je i bilo sve do 91. minuta, stajao je na semaforu rezultat 1:1, a onda je Hoze uzeo stvari u svoje ruke i poput bika iz Pamplone proburazio protivnika - 2:1 (1:1).

Oba tima su ušla oštro u utakmicu i to je odmah moglo da se primeti na semaforu. Osasuna >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je sigurna na sredini tabele, dok je Selta morala da zapne i da dođe do bodova spasa.

I odlično je startovao gost iz Viga na ovom susretu jer je već u 10. minutu uspeo da dođe do prednosti. Aspas je prošao sjajno i centrirao poput pravog vođe svog tima, a na pravom mestu se našao Santi Mina i Selta je imala ranu prednost na stadionu El Sadar u Pamploni.

Ipak, nije Osasuna mnogo čekala da pokaže zube i da Selti do znanja da neće tek tako doći do trijumfa u Pamploni.

Igrao se 23. minut kada je sevnula prelepa akcija po levoj strani, kao na igrici. Estupnijan je centrirao na vrhunski način, a na pravom mestu se našao Enrik. Pokrio je drugu stativu i zakucao loptu u mrežu pa smo posle nepunog četvrt časa igre videli već dva pogotka.

Međutim, kao da su se ekipe, poput boksera koji su po jednom dobili po nosu, povukle posle ove razmene golova, pa sve do 91. minuta nismo videli promenu rezultata.

Taman kada je delovalo da će po četvrti put na poslednjih šest obračuna doći X, Hoze je doneo pobedu Osasuni.

Odlično se snašao u protivničkom šesnaestercu i samo očešao loptu dovoljno jako da ona završi u mreži.

Osasuna sada ima 48 bodova, dok je Selta u opasnoj zoni sa 36 bodova i drži za sada 16. mesto.

ŠPANIJA 1 – 36. KOLO

Osasuna - Selta 2:1 (1:1)