Osasuna posle produžetaka u finalu Kupa kralja VIDEO

Izvor: B92, 04.Apr.2023, 23:48

Osasuna je prvi finalista ovogodišnjeg takmičenja u Kupa kralja.

Na San Mamesu sa Atletik Bilbaom posle produžetaka bilo je 1:1, a kako je Osasuna kod kuće slavila sa 1:0, prošla je dalje.

Domaćin može da zali za brojnim prilikama, imali su ih i previše, na kraju su kažnjeni za sve promašaje, a junak meča je svakako golman gostiju Serhio Herera.

Atletik je bio bolji u prvom poluvremenu, imao je tri prilike pre 33. minuta kada je Injaki Vilijams posle >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kornera postigao gol za 1:0.

Isti igrač je i u 41. minutu zatresao mrežu Osasune, ali je ovog puta on poništen zbog ofsajda.

Nastavili su igrači domaće ekipe da napadaju i u drugom delu, ređali prilike, imali su ih Jeri Alvares u 60, Niko Vilijams u 70. i Injigo Martines u 73. minutu, ali je u nekoliko navrata sjajno odbranio golman Osasune Serhio Herera.

U 87. minutu Niko Vilijams je mogao sve da reši u regularnom toku, ali je šutirao preko gola.

Priliku za Atletik propustio je i Mikel Vesga u 96. minutu, ali je Herera opet sjajno reagovao.

I onda u 116. minutu na asistenciju Monkajole, Pablo Ibanjez je pogodio za konačnih 1:1.

U sredu se na Kamp Nou igra revanš susret drugog polufinala između Barselone i Reala.

Barselona iz prvog meča u Madridu ima prednost od 1:0.