Orsolini i Edegor presudili Fiorentini

Izvor: B92, 14.Feb.2024, 22:04

Fudbaleri Bolonje pobedili su u zaostalom susretu 21. kola Serije A ekipu Fiorentine sa 2:0 (1:0).

Bolonja, koja se bori za plasman u Ligu šampiona, ostvarila je veoma bitnu pobedu, 11. od starta sezone, protiv jednog od konkurenata.

Fiorentina je doživela deveti poraz, treći u poslednja četiri kola.

Bolonja je povela rano u prvom poluvremenu, tačnije u 12. minutu.

Rikardo Orsoloni se sjajno izborio za prostor i preciznim udarcem poslao loptu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u desni donji ugao.

Četiri minuta kasnije, gosti iz Firence su tražili od sudije da dosudi penal, ali je posle gledanja VAR snimka utvrđeno da je sve bilo čisto.

VAR je ponovo bio na sceni u 36. minutu posle gola Rikarda Orsolinija iz slobodnog udarca.

Ovog puta, VAR je presudio da je golu prethodio ofsajd, pa je poništen.

U drugom poluvremenu, bilo je šansu na obe strane, ali se mreže nisu tresle sve do nadoknade.

Tada je u petom minutu nadoknade Jens Edegor bio na pravom mestu i pogodio za 2:0.

Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta u dresu Fiorentine, a zaradio je i žuti karton.

U narednom kolu Bolonja u nedelju gostuje Laciju, dok istog Dana Fiorentina gostuje Empoliju.