Izvor: RTS, 08.Okt.2012, 16:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Orlovi" spremni za izazove
Reprezentativci Srbije okupili su se pred kvalifikacione mečeve protiv Belgije i Makedonije. Debitanti Krstičić i Stevanović presrećni zbog poziva selektora, Brkić u prvom planu posle povrede Stojkovića. Kolarov očekuje šest bodova.
Debitanti u fudbalskoj reprezentaciji Srbije Nenad Krističić i Alen Stevanović rekli su danas da su presrećni zbog poziva selektora Siniše Mihajlovića, ali da sada sledi teži deo u kojem će učiniti sve da ostanu u A timu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
"Presrećan sam što sam ovde, ostvario mi se dečački san. Zahvaljujem selektoru na pozivu i potrudiću se da opravdam poverenje", rekao je član italijanske Sampdorije Krstičić novinarima u Kući fudbala u Staroj Pazovi.
Mladi fudbaler Torina Alen Stevanović kazao je da je ceo život čekao na ovaj momenat.
"Poziv u A reprezentaciju je san svakog igrača od trenutka kad šutne loptu. Moj put bio je malo čudan, za četiri godine prošao sam put od treće lige do A tima. Istrajao sam, 'sredio sam glavu' i sad sam spreman za velika dela", izjavio je Stevanović.
Kolarov siguran u pobede
Aleksandar Kolarov rekao je da očekuje da će nacionalni tim osvojiti svih šest bodova u predstojeće dve utakmice kvalifikacija za svetsko prvenstvo protiv Belgije i Makedonije.
"U prva dva kola smo osvojili četiri boda, a možda je moglo i više pošto smo imali šanse da pobedimo Škotsku. Sada nas očekuju još dva teška meča, ali daćemo sve od sebe i, iskreno verujem, ostvariti pobede", kazao je Kolarov novinarima u Beogradu.
Njemu je u Mančester Sitiju saigrač Belgijanac Vinsent Kompani sa kojim se "dotakao" teme kvalifikacija za SP.
"Razgovarao sam odmah posle žreba, a i sada sa Kompanijem i on je čuo dosta toga o atmosferi na Marakani. Doduše, Kompani je već dolazio u Beograd, pa zna šta ih očekuje u petak", objasnio je Kolarov.
On je dodao da mu je krivo što se juče povredio golman Vladimir Stojković, kome je poželeo brz oporavak.







