Izvor: Danas, 08.Jul.2010, 01:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
„Orlovi“ se nadaju nemogućem
Odbojkaši Srbije poraženi su kao domaćini od selekcije Italije sa 1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 19:25) u prvom meču poslednjeg vikenda grupe B Svetske lige i tako udaljili sebe od završnog turnira koji se igra u Argentini od 21. do 25. jula. Da bi putovali u Kordobu, „orlovi“ moraju večeras (20.15) da pobede „azure“ sa 3:0 ili 3:1, ali i da čekaju rezultate iz grupe A gde se za prvo mesto bore Brazil i Bugarska koji imaju po 25 bodova. Njima je do kraja grupne faze takmičenja ostalo da odigraju još dve utakmice, pa je najverovatnija opcija da jedna od te dve ekipe bude i najbolja drugoplasirana i tako se ispred Srbije plasira na fajnal-siks.









