Orlići ubedljivi protiv Belgije

Izvor: Sportski Žurnal, 30.Mar.2012, 22:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Belgija - Srbija 22:36 (11:18)
Požega - Gradska hala. Gledalaca: 800. Sudije: Andreu, Panaides (oba  Kipar). Sedmerci: Belgija 4(3), Srbija 6(6). Isključenja: Belgija 2, Srbija 4 minuta.
BELGIJA: Plesers, Pusman, Oms 3, Gava,  Glesner 2, Elžudid, Shepers, Vinters 10(3), Purei, Pako, Bajens, Dolče 2, Lambriks 2, Šonkers (9 odbrana), Mulders 1, Sutart 2.
SRBIJA: Radovanović 2, Mršulja 2, Praščević 1, Rađenović 3, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Gemaljević (5 odbrana), Bugarinović 3 (1), Beloš, Milosavljević (7 odbrana), Vojvodić 1, Spasojević 3, Radulović 1, Babić 6, Popović 1, Mladenović 8 (5), Đukić 5.
Igrač utakmice: Nemanja Mladenović (Srbija).
U prvom meču kvalifikacija naša reprezentacija je opravdala ulogu favorita savladavši prosečnu ekipu iz Belgije.
Sam podatak da su gosti svoj prvi gol postigli u 7. minutu meča govori o odrazu kvaliteta na ovoj utakmici. Naši momci igrali su dosta brže i agresivnije, izveli dosta lepih napada, a u odbrani se lepo branili. Tokom celog susreta uglavnom je bila dvocifrena razlika.
U pobedničkoj ekipi svi zaslužuju pohvale, a treba istaći Nemanju Mladenovića koji se „igrao“ rukometa, bio efikasan i lepo razigravao svoje saigrače.
U drugom poluvremenu trener naše selekcije ukazao je šansu svim igračima i zanimljivo svi su se upisali u listu strelaca.