Oprostio se Jane Ahonen

Izvor: B92, 12.Jul.2008, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oprostio se Jane Ahonen

Jedan od najboljih skijaša skakača u poslednjoj deceniji, Finac Jane Ahonen oprostio se od skokova.

On je pred 10.000 ljudi skočio na 'svojoj' skakaonici u Lahtiju, a spektakularnom oproštaju prisustvovali su njegovi drugovi iz reprezentacije, kao i veliki konkurenti, Adam Mališ, Andreas Goldberger, Martin Šmit, Mati Hautameki, Bjern-Ejnar Romeren i Andreas Kutel su skakali a nekadašnji Ahonenovi treneri ocenjivali skokove.

Ahonen je rekao da je ponosan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na svoju karijeru i da mu je najsrećniji dan u žiotu bio onaj kada je prvi put stao na zaletište.

"Mnogo srećnih i tužnih takmičenja se sećam, bilo je pravo zadovoljstvo takmičiti se ovom gospodom," rekao je Ahonen ali i priznao da mu je teško što to radi poslednji put, "Nikada više neću gledati njihove skokove iz ove pozicije."

Finski skijaški savez ponudio je Ahonenu posao, nekadašnji šampion prihvatio i od sledeće sezone vodiće računa o opremi reprezentativaca te zemlje.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.