Olimpik (Marselj) u Intertoto kupu

Izvor: B92, 01.Jun.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Olimpik (Marselj) u Intertoto kupu



Pre dve godine igrao je Ligu šampiona i finale Kupa UEFA, upravo završena bila je manje uspešna, a sledeće evropsko takmičenje za Olimpik iz Marselja je Intertoto kup.

Posle osvojenog petog mesta u Šampionatu, put do novog nastupa u Kupu UEFA OM će potražiti kroz Intertoto kup.

"Želimo da se probijemo do takmičenja po grupama u Kupu UEFA, a jedini način da to ostvarimo je nastup u Intertoto Kupu. Biće to i dobra prilika da proverimo koliko vrede pojačanja", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << reako je predsednik kluba, Pape Diu.

Pored Olimpika od francuskih klubova za Intertoto Kup prijavili su se i Sent Etjen i Lans. Srbiju i Crnu Goru u tom takmičenju predstavljaće Budućnost iz Podgorice i Smederevo, jer Zemun, koji je to pravo stekao po plasmanu u Meridijan prvoj ligi, nema formalne uslove.

Intertoto kup je već godinama jako takmičenje, prethodne sezone učestvovali su Borusija iz Dortmunda, Šalke, Viljareal, madridski Atletiko, Spartak iz Moskve, godinu ranije Verder, Šalke, Viljareal...

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.