Olimpijakos na bod od nove titule

Izvor: B92, 10.Apr.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Olimpijakos na bod od nove titule



Posle poraza AEKa u Solunu fudbalerima Olimpijakosa potreban je jedan bod u poslednja tri kola da obezbede i devetu titulu prvaka Grčke u deset godina.

AEK je u Solunu postigao jedini gol u samom finišu kada je pobeda PAOKa već bila izvesna. Olimpijakos je u subotu pregazio Egaleo sa 5:1, a treći gol postigao je Predrag Đorđević.

Panatinaikos je posle dosta muka savladao Atromitos sa 4:3, a gol odluke postigao je Gekas deset minuta pre kraja. Pao je sada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drugi i jedini je, bar u domenu teorije, konkurent Pirejcima

U borbi za mesta koja vode u Kup UEFA su PAOK, Ksanti koji je bio bolji od Panioniosa i Iraklis koji je remizirao sa Jonikosom. Tabela: Olimpijakos 69, Panatinaikos 61, AEK 60, Iraklis 45, PAOK 43, Ksanti 43, Atromitos 36...

Nastavak trke Fenera i Galate

Trka dva najtrofejnija turska kluba, Galatasaraja i Fenerbahčea za titulu se nastavlja. I jedni i drugi bili su uspešni u utakmicama 29. kola.

Iako je Dijarbakir poveo golom Mikića Šukur i Nedžati doneli su preokret i tri boda Galati. Saša Ilić odigrao je 83 minuta.

Fener je na svom terenu savladao Sivaspor, 3:0, a dva gol apostigao je Brazilac Aleks. Treći pogodak delo je Tundžaja.

Trabzonspor je izgubio od Genčlerbirligija, 1:0, Đokaj je odigrao drugih 45 minuta, a Stepanov se nije pojavio u ekipi Trabzona.

Tabela: Fenerbahče 71, Galatasaraj 71, Bešiktaš 47, Genčlerbirligi 47, Kajzerispor 45, Trabzonspor 43, Konja 42...

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.