Izvor: Sportske.net, 10.Nov.2015, 13:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oktriveno - Benzema "progovorio" u policiji!
Ovo je Karim Benzema otkrio istražiteljima.
Napadač Reala je bio jedna vrsta posrednika, ali on tvrdi da je samo poželeo da zaštiti Valbuenu.
Dvojica fudbalera su razgovarala na pripremama u Klerfontenu u oktobru.
"Rešićemo problem, ali moraš da se vidiš sa tim tipom. Imaš moju reč da neće više biti nijedna kopija", rekao je Benzema Valbueni.
On je bio neka vrsta posrednika za ucenjivače, od kojih je jedan njegov prijatelj >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << iz detinjstva.
"AKo želiš da uništiš kopiju, trebalo bi da taj tip dođe u Lion kod tebe da ti je preda", dodao je Benzema.
On je ostavio odluku Valbueni.
"Tvoj život, tvoje odluke, ako nećeš da platiš, nećeš, to je tvoja stvar. Moje je bilo da te upozorim", dodao je fudbaler Reala.
On je razgovarao i sa pomenutim kriminalcem koga poznaje od malih nogu.
Ovaj mu je rekao da ne navaljuje i da, ako Valbuena neće da plati, ostane po strani jer će ucenjivači preuzeti stvar u svoje ruke.
Benzema je po zakonu trebalo da prijavi čitav slučaj, ali daleko od toga da je glavni optuženi. On je miran, a i Real mu je pružio podršku, razgovarao je sa predsednikom Perezom i uverio ga da je to jedini njegov greh, kada je u pitanju čitav slučaj.











