Oklahoma u igri - Vestbruku i tripl-dabl i pobeda!

Izvor: N1 televizija, 22.Apr.2017, 06:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oklahoma u igri - Vestbruku i tripl-dabl i pobeda!

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera su pobedili Hjuston Rokitse u trećem meču prve runde plej-of serije Zapadne konferencije rezultatom 115:113, pa su u ukupnom skoru smanjili na 2:1.

Prva zvezda Tandera Rasel Vestbuk i vođa Rokitsa Džejms Harden su ponovo imali okršaj u duelu kandidata za naslov MVP, ali je ovoga puta, za razliku od prethodna dva, trijumf otišao u ruke košarkaša Oklahome.

Silovito je krenula domaća ekipa u Oklahoma Sitiju, a već na startu je >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << napravila seriju 11:2. Ras je od početka krenuo da "teroriše" protivničku odbranu pa je njegova ekipa brzo došla do 21:9, a isticali su se još i Tadž Gibson i Stiven Adams.

U drugoj deonici su se uključili i Viktor Oladipo i Enes Kanter, ali se ni tim Hjustona nije predavao, strpljivo čekajući priliku da se približi. Teksašanima je to i uspelo na 10:22 u trećoj deonici kada je Džejms Harden ubacio šest uzastopnih poena (trojka + tri sa linije bacanja) za prvu prednost na meču od 67:65.

Međutim Oklahoma je uzvratila serijom od 9:0, Gibsona, Oladipa i Vestbruka, a na kraju treće četvrtine je na semaforu stajalo 93:83 za Tander. Hjuston se opet serijom od 7:0 primakao na tri razlike, ali je ekipa Tandera ponovo pronalazila rešenja ispod protivničkog koša.

Hjuston je u poslednjih nekoliko minuta još jednom uspeo da se primakne, a na 52 sekunde do kraja je Harden pogodio novu trojku za 111:111. U penal završnici je presudila sigurnost Vestbruka sa linije bacanja, dok Harden nije uspeo da realizuje šut za tri u poslednjem napadu.

Sjajni Rasel Vestbruk je meč završio sa 32 poena (11-24 iz igre, 0-1 za tri, 10-14 penali), uz 13 skokova, 11 asistencija i tri ukradene lopte (drugi uzastopni tripl-dabl u plej-ofu, sedmi ukupno). Presudna je bila uloga Tadža Gibsona, koje postigao 20 poena, dok su još dvocifreni sa po 12 poena bili Viktor Oladipo i Andre Roberson, kao i Enes Kanter sa 10 poena za 10 minuta.

Džejms Harden je dominirao u ekipi Hjustona sa 44 poena (11-21 iz igre, 4-12 za tri, čak 18-18 penali), uz šest skokova i isto toliko asistencija. Lu Vilijams ga je pratio sa 22 poena, Rajan Anderson je dodao 18 poena (6sk), dok je Erik Gordon dodao 12 poena.

Zanimljiv je podatak da je Džejms Harden imao pet asistencija i četiri izgubljene lopte u prvoj četvrtini, ali samo još jednu asistenciju do kraja utakmice.

Sledeći meč je na programu u nedelju uveče od 21,30 uz direktan prenos na Sport klubu 3.

Nastavak na N1 televizija...



Povezane vesti

Vestbruku treći MVP okršaj za povratak Tandera

Izvor: B92, 22.Apr.2017

U okršaju MVP kandidata Rasela Vestbruka i Džejmsa Hardena, Oklahoma Siti Tanderi savladali su Hjuston Roketse u trećem meču prve runde plej-ofa – 115:113...Ras je stigao do 44. tripl-dabl učinka u sezoni, i to već u trećoj četvrtini, sa 32 poena (11/24 za dva, 0/1 za tri), 13 skokova, 11 asistencija...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.