Izvor: MozzartSport.com, 15.Okt.2021, 22:04

Okaka Čuka se preporodio u Bašakšehiru: Sa dva hica srušio šampiona, za mesec dana šest puta u metu (VIDEO)

Italijan rešio istanbulski derbi sa Bešiktašom - 3:2

Odavno je Stefano Okaka prošao zenit karijere. Prethodne sezone je u Udinama postigao samo četiri gola, pa je na startu aktuelne u potpunosti izgubio mesto u startnoj postavi, zbog čega je morao da traži novi angažman. Međutim, kako do kraja avgusta nije uspeo da ga pronađe, ostao je ograničen na tek nekoliko zemalja u kojima je prelazni rok bio u toku. Na kraju se javio Bašakšehir, Italijan je pristao i u >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << potpunosti pogodio odabirom sredine.

Otkako je stigao u Istanbul, Čuka je na šest utakmica postigao isto toliko golova. Poslednja dva na otvaranju 9. kola Superlige, u gradskom derbiju sa Bešiktašom, kojima je u velikoj meri zaslužan za debitantski trijumf Emrea Belozoglua na klupi Bašakšehira - 3:2 (2:1).

Golgeterski račun koji je otvorio protiv Fenerbahčea, potom ga obogatio het-trikom protiv Rizea, italijanski napadač je nastavio da poboljšava u finišu prvog poluvremena utakmice sa Orlovima. Ispratio je Čuka odbitak posle udarca jednog od saigrača i sa sedam metara matirao Gunoka.

Šampion Turske je na isteku sat vremena igre izjednačio golom Aleksa Tešeire, kojem je prethodila velika greška golmana domaće ekipe Babačana. Ređale su se potom šanse na obe strane, iz jedne je u 83. minutu posle gužve mogao da povede Bešiktaš, ali se domaćin odbranio, krenuo u kontru, koju je posle nekoliko dodavanja po desnoj strani ponovo iz neposredne blizine završio Okaka za novo vođstvo Bašakšehira. A onda i finalni udarac dva minuta kasnije. Zadao ga je Gulbradsen udarcem u padu posle još jedne brze kontre Belozogluove ekipe.

Batšuaji je u prvom minutu nadoknade uspeo da smanji zaostatak sa bele tačke, ali branilac titule nije imao snage da se u potpunosti vrati u meč, iako je na raspolaganju imao još pet minuta.

TURSKA 1 – 9. KOLO