Ogromno priznanje Vesi Petroviću u Belgiji

Izvor: Sportal.rs, 23.Sep.2014, 14:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ogromno priznanje Vesi Petroviću u Belgiji

U Srbiji ga pamte najviše kao momka koji je bio spreman da se baci i u publiku za loptu. Košarkaška verzija Vanje Grbića, momak sa dva srca i velikim znanjem. Tamo gde je stao u Srbiji nastavio je Veselin Petrović u Belgiji. Od 2005. godine pa sve do leta 2014. nosio je dres Ostendea, osvojio pet prvenstava i četiri kupa. Uprava ovog kluba je odlučila da mu ukaže najveću moguću čast podizanjem njegovog dresa pod svodove dvorane, odnosno povlačnjem dresa sa brojem "10". Srbin je tako postao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << prvi igrač u istoriji kluba čiji je dres povučen.

Vesina neverovatna posvećenost i neustrašivost, ali i ponašanje van parketa, proizveli su ga u lidera ekipe i to u jednom od najuspešnijih perioda u klupskoj istoriji. On je, jednostavno, postao ikona kluba.  U današnje vreme u sportu se često pominje poštovanje, ali poštovanje i simpatije koje je Veselin izazvao kod rukovodstva i navijača ostaju za sva vremena - rekao je predsednik Ostendea Artur Getlas.

Petrović je posle Vojvodine u kojoj je ponikao nosio dres Partizana, kasnije igrao za Budućnost, a u Ostende je došao iz Pepinstera.

Nastavak na Sportal.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportal.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportal.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.