Odlični Levante pretekao Real

Izvor: Mondo, 21.Sep.2017, 23:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tim iz Valensije deklasirao Sosijedad i izbio na deobu četvrtog mesta. Crveno-plavi su među pet i dalje neporaženih ekipa "La Lige".

Ekipa Levantea iskoristila je dobar raspored na početku sezone (četiri meča kod kuće u prvih pet kola) da sa devet bodova izbije na deobu četvrtog mesta, sa gradskim rivalom Valensijom, Betisom i Sosijedadom, koga je u četvrtak uveče pobedila rezultatom 3:0!

Domaćin je poveo evrogolom štopera Ćeme Rodrigeza na isteku >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << prvog poluvremena. On je volej udarcem sa 16 metara šokirao golmana Heronima Ruljija - 1:0!

Izvor: Youtube

Na 2:0 povisio je Hoze Morales, asistent kod prvog pogotka, nakon što je iskoristio penal koji je sam izborio. Činilo se da će Rulji uspeti da odbrani taj udarac, ali je lopta nekako prošla ispod njega.

Konačan rezultat postavio je Makedonac Enis Bardi iz slobodnog udarca u 89. minutu, samo što je Sosijedad ostao sa desetoricom zbog isključenja Ljorentea.

Antonio Rukavina presedeo je na klupi utakmicu Viljareal - Espanjol, u kojoj "žuta podmornica" nije uspela da izvuče više od remija.

Selta je u Vigu takođe osvojila samo bod, pošto je Hetafe četiri minuta pre kraja postigao izjednačujući gol.