Odbojkašice Srbije s drugom postavom do boda

Izvor: Politika, 18.Avg.2013, 21:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kvalifikacija odbojkašica za Svetski gran pri: Kina – Srbija 3:2 (25:17, 25:27, 25:20, 23:25, 15:5)

Naše odbojkašice su u poslednjoj utakmici kvalifikacija za Svetski gran pri na turniru u Vuhanu izgubile od Kineskinja s 3:2 (25:17, 25:27, 25:20, 23:25, 15:5). Ishod meča nije bio važan ni za našu ekipu, niti za domaćina, jer su obe već obezbedile plasman na finalni turniru u Saporu (28. avgust – 1. septembar). To je bio razlog što je naš selektor Zoran Terzić pružio >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << priliku drugoj postavi.

Verovatno je prelomni bio treći set u kome je naš tim vodio s 15:9, a odna prepustio domaćinu čak osam uzastopnih poena i taj set je bio izgubljen. Istina, naredni deo igre je pripao našim odbojkašicama, ali to je bio drugi set koje su dobile na razliku, pa u petom kao da im je ponestalo snage da pruže jači otpor domaćinu.

– Slično kao i posle utakmice s Amerikom u Beogradu: rezultatom možemo da budemo prezadovoljni, ali ne i onim što smo pokazali na terenu, – rekao je Terzić. – To što prva „šestorka” nije bila na terenu nije nikakvo opravdanje, jer smo zahtevali od naših igračica samo hrabrost i izvođenje nekih elemenata koje svaki dan vežbamo na treningu. Što se Kineskinja tiče one su završile kvalifikacije bez ijednog poraza, ali kad se budemo sastali na finalnom turniru biće to, verovatno, drugačija utakmica, pa ćemo onda da vidimo ko je bolji.

Pored Kineskinja i naših odbojkašica na završnom turniru igraće još Japanke kao domaćin, Brazilke, Amerikanke i Italijanke. Redosled na tabeli po završetku kvalifikacija izgleda ovako: Kina 25, Brazil i Srbija po 23, SAD 22, Italija 21, Japan, Rusija, Turska i Bugarska po 19, Dominikana 17, Nemačka 16, Holandija 12, Tajland 10, Češka 8, Poljska 6, Argentina 5, Kazahstan 4, Portoriko 2 i Kuba i Alžir bez bodova.

Dvorana: Sportski centar. Gledalaca: 5.644. Sudije: Alrusi (UAE) i Deniz (Turska).

KINA: Jin 5, Džu 18, Mi 1, Šen 2, Zeng 12, Sju 12, Huej 18, J. Lju, Ćao, K. Lju 14, Čen, D. Lju 3. Selektor: Lang.

SRBIJA: Brakočević, Malagurski 16, Živković 2, Malešević 13, Molnar, Mihajlović, Ognjenović, Veljković 8, Bjelica 28, Ninković 9, Rašić 1, Majstorović. Selektor: Terzić.