Odbojkaši putuju u Kinu

Izvor: RTS, 22.Jun.2010, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši putuju u Kinu

Odbojkaška reprezentacija Srbije sutra putuje u Kinu, gde će narednog vikenda protiv domaćina odigrati dve utakmice četvrtog vikenda B grupe Svetske lige.

Prema odluci selektora Igora Kolakovića, umesto Tomislava Dokića u Luohe će putovati Aleksandar Atanasijević, a umesto bolesnog kapitena Bojana Janića - Uroš Kovačević.

Sastav reprezenatcije:

Tehničari: Vlado Petković i Nikola Jovović

Korektori: Saša Starović >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i Aleksandar Atanasijević

Libero: Nikola Rosić

Blokeri: Dragan Stanković, Marko Podraščabin i Borislav Petrović

Primači: Miloš Nikić, Nikola Kovačević, Miloš Terzić i Uroš Kovačević.

Kolaković očekuje da se naš nacionalni tim iz Kine vrati sa dve pobede.

"Pred nama je dugo putovanje, što predstavlja poseban problem. Zgusnut kalendar takmičenja i napori koje trpe igrači uzrokovali su posledice - Nikić je imao problema sa prehladom, a Janić je trenutno van stroja", naveo je strateg srpke ekipe.

Kako tvrdi, očekivanja su mu u skladu sa rezultatima iz prethodnih susreta.

"Utakmice u Kini su nam veoma važne i imamo obavezu da se sa tog gostovanja vratimo sa što većim brojem bodova, kako bi u poslednja dva vikenda pred svojim navijačima rešili pitanje učešća na završnom turniru", zaključio je Kolaković.

Srbija posle tri vikenda zauzima prvo mesto u grupi B Svetske lige sa 15 bodova, ispred Italije koja ima 14, Francuske sa četiri i Kine sa jednim bodom manje.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dve izmene za duel sa Kinom (VIDEO)

Izvor: Sportal.rs, 22.Jun.2010

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije sutra putuje u Kinu, gde će narednog vikenda protiv domaćina odigrati dve utakmice u okviru IV vikenda B grupe Svetske lige 2010.

Nastavak na Sportal.rs...

Kolaković saopštio imena putnika za Kinu

Izvor: S media, 22.Jun.2010

Odbojkaška reprezentacija Srbije sutra putuje u Kinu, gde će narednog vikenda protiv domaćina odigrati dve utakmice četvrtog vikenda B grupe Svetske lige...Prema odluci selektora Igora Kolakovića, umesto Tomislava Dokića u Luohe će putovati Aleksandar Atanasijević, a umesto bolesnog kapitena...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.