Odbojkaši bolji od Kube

Izvor: B92, 16.Jun.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši Srbije pobedili su Kubu sa 3:2, po setovima 15:25, 18:25, 25:19, 27:25, 15:6, u okviru četvrtog vikenda grupe C Svetske lige. Utakmica je odigrana u Pioniru pred oko 6 hiljada gledalaca, a naša reprezentacija je tako zabeležila i četvrti trijumf u ovogodišnjoj Svetskoj ligi. Drugi meč četvrtog vikenda igra se u nedelju u novosadskom Spensu.

Kubanci su mnogo skoncentrisanije ušli u meč, što im je veoma brzo donelo rezultat, pošto su prvi set >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rešili u svoju korist sa ubedljivih 25:15, nakon 20 minuta igre.

Gosti su isti nivo igre zadržali i u drugom setu. Naši odbojkaši su pri vođstvu Kube 20:12, uspeli da se sa nekoliko dobrih blokova približe na 20:15, ali gosti u nastavku prave seriju 5:3 i dobijaju drugi set rezultatom 25:18.

Naša reprezentacija dobro je otvorila treći set, i na prvom tehničkom tajm autu je vodila sa 8:5. Vođstvo stečeno na početku seta odbojkaši Srbije su zadržali i u nastavku istog, pa je rezultat u setovima smanjen na 2:1.

Kubanci su početkom prelomnog četvrtog seta poveli sa 5:3, a tu prednost su zadržali i na prvom tajm autu (8:6). U nastavku četvrtog seta gosti dižu prednost na 14:10, ali je tada proradio naš blok, pa je Srbija na drugom tajm autu vodila 16:15.

Usledio neizvestan finiš četvrtog seta, u kojem je naša reprezentacija je ispustila vođstvo od 23:21, ali Kubanci na 25:24 nisu iskoristili prvu meč loptu, pa je Srbija na 2:2 poravnala iskoristivši svoju drugu set loptu.

Odlučujući set Srbija otvara sa 2:0, a kasnije i povećava tu prednost na viskoih 13:5, kada je praktično i prelomljen ovaj meč sjajnim servisima Marka Podrašćanina. Naši odbojkaši su do kraja meča rutinski odradili posao, pa su iskoristili prvu meč loptu za 15:6.