Oblak, stativa i prečka sačuvali Atletiko

Izvor: B92, 08.Okt.2022, 18:23

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Đironu rezultatom 2:1, u osmom kolu LaLige.

Junak tima Dijega Simeonea bio je njegov zemljak Anhel Korea, koji je postigao oba gola.

Najpre je u petom minutu pogodio na drugoj stativi, posle centaršuta Antoana Grizmana, da bi prednost duplira u 48. minutu.

Presekao je katastrofalan pas protivničkog golmana Huana Karlosa, a potom lako loptu poslao u nebranjenu mrežu.

Nadu gostima je vratio Rodrigo Rikelme, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je sa distance savladao Jana Oblaka, uz malo sreće, pošto je lopta skrenula pravac.

Mogla je Đirona i do izjednačenja, ali je u 77. minutu Oblak uz pomoć stative zaustavio pokušaj Garsije.

U finišu je i Stuani pogodio prečku Madriđana, pa je meč završen rezultatom 2:1.

Atletiko je trenutno četvrti sa 16 bodova, dok je Đironi ovo treći uzastopni neuspeh i sada je 13. na tabeli sa sedam poena.