Izvor: B92, 02.Jan.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obina Ekezie u Lotomatici
Najnovije pojačanje Lotomatike je nigerijski centar Obina Ekezije, saopštio je rimski klub u utorak.
31-godišnji Ekezie je u Rim došao iz Atlante gde je u 42 utakmice prosečno postizao 5.5 poena i imao 4.3 skoka po meču. Ljubiteljima košarke u SCG dobro je poznat i kao nekadašnji centar Crvene zvezde za koju je odigrao 11 mečeva uz sjajan skor: 15.6 poena i 7.7 skokova po utakmici.
U NBA ligi igrao je od 2000.godine za Vašington,Dalas i LA Kliperse iz kojih je i došao u Beograd. U Rimu će Ekezie nositi dres sa brojem 19.
Ukoliko bude bio potpuno zdrav Nigerijac će biti ogromno pojačanje za tim Svetislava Pešića i Dejana Bodiroge.








