OZBILJAN JE ARSENAL, ALI NEDOVOLJNO OZBILJAN: Siti pregazio tobdžije i prišao daleko bliže tituli

Izvor: SrbijaDanas.com, 26.Apr.2023, 23:22

OZBILJAN JE ARSENAL, ALI NEDOVOLJNO OZBILJAN: Siti pregazio "tobdžije" i prišao daleko bliže tituli

Sada je apsolutno sve u rukama Gvardiolinog tima.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Arsenal u utakmici koja bi mogla biti ključna za titulu prvaka Engleske. Slavio je Siti rezultatom 4:1 na Etihadu i ostvario ogroman korak ka novom trofeju.

Prvi pogodak na meču postigao je Kevin De Brujne već u sedmom minutu nakon dodavanja Halanda. Na 2:0 je povisio Stouns u samoj završnici prvog dela susreta i već tada je bilo jasno da će Arsenal teško do povoljnog ishoda, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << naročito kada se uzme u obzir da tim Mikela Artete nije imao gotovo nijednu ozbiljnu priliku za 45 minuta.

Sve dileme rešio je opet De Brujne u 54. minutu, opet je Haland bio asistent.

Malo nade "tobdžijama" vratio je Holding odličnim udarcem u 86. minutu.

Ipak, u petom minutu nadoknade Erling Haland je zapečatirao meč i doneo konačnih 4:1.

Arsenal je i dalje prvi, ima 75 bodova, Siti 73, ali tim Pepa Gvardiole ima i dva meča manje, tako da je u ovom trenutku ogroman favorit da odbrani titulu engleskog šampiona.