OSaliven i Selbi u finalu Mastersa u Londonu

Izvor: RTS, 18.Jan.2009, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

O'Saliven i Selbi u finalu Mastersa u Londonu

Igrači snukera Roni O'Saliven i Mark Selbi sastaće se u finalu Mastersa u Londonu.

O'Saliven, prvi na svetskoj rang listi, pobedio je u subotu drugog igrača sveta Stivena Megvajera sa 6:1, dok je četvrti igrač sveta Mark Selbi u drugom polufinalu pobedio petog sa liste Džona Higinsa sa 6:2.

Masters, koji se održava u Vembli areni, pored Svetskog prvenstva, najprestižniji je snukeraški turnir. Na Mastersu učestvuje prvih 16 igrača sa rang liste, kao i dva igrača >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koji kroz kvalifikacioni turnir izbore "vajld kartu".

O'Saliven je tri puta osvajao Masters (1995, 2005. i 2007. godine), a još četiri puta je igrao u finalu, dok je Selbi prošle godine prvi put osvojio trofej na Mastersu.

Nagradni fond Mastersa je 482.000 funti. Pobednik će zaraditi 150.000, a poraženi 75.000 funti.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.