Izvor: RTS, 18.Jan.2009, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
O'Saliven i Selbi u finalu Mastersa u Londonu
Igrači snukera Roni O'Saliven i Mark Selbi sastaće se u finalu Mastersa u Londonu.
O'Saliven, prvi na svetskoj rang listi, pobedio je u subotu drugog igrača sveta Stivena Megvajera sa 6:1, dok je četvrti igrač sveta Mark Selbi u drugom polufinalu pobedio petog sa liste Džona Higinsa sa 6:2.
Masters, koji se održava u Vembli areni, pored Svetskog prvenstva, najprestižniji je snukeraški turnir. Na Mastersu učestvuje prvih 16 igrača sa rang liste, kao i dva igrača >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << koji kroz kvalifikacioni turnir izbore "vajld kartu".
O'Saliven je tri puta osvajao Masters (1995, 2005. i 2007. godine), a još četiri puta je igrao u finalu, dok je Selbi prošle godine prvi put osvojio trofej na Mastersu.
Nagradni fond Mastersa je 482.000 funti. Pobednik će zaraditi 150.000, a poraženi 75.000 funti.









