OSTAVILI ME  NACEDILU

Izvor: Kurir, 03.Jun.2008, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OSTAVILI ME NACEDILU

Selektor Miroslav Đukić tvrdi da nema podršku FSS, zbog čega ga neopravdano napadaju pojedini novinari i fudbalski stručnjaci bez angažmana

Selektor reprezentacije Srbije Miroslav Đukić ne namerava da podnese ostavku zbog početnih neuspeha “orlova” u prijateljskim mečevima. Đukić smatra da se protiv njega vodi kampanja jer nije pripadnik nijednog fudbalskog klana u Srbiji i Savez ne čini ništa da ga podrži.

- Nemam podršku Fudbalskog saveza Srbije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << jer nisam ničiji, pripadam samo fudbalu i ništa me drugo van terena i ekipe ne zanima. Na selektorsku funkciju nisam došao sam, već me je neko postavio. Zar ti koji me kritikuju za sve i svašta misle da me je Zvezdan Terzić doveo samo zato šta sam mu prijatelj? Verovatno bi sve bilo drugačije kad bi se iz Saveza javili i jasno stavili javnosti do znanja da Đukić ostaje selektor naredne dve godine. Kako sam prepušten sam sebi, došao sam u situaciju da se non-stop branim od napada raznih stručnjaka - rekao je Đukić.

Porazi od Rusije i Nemačke i remi s Irskom na mini turneji pokazali su realnu sliku trenutnih mogućnosti naših najboljih fudbalera, pa stoga Đukić poziva navijače da smanje apetite pred kvalifikacije za Svetsko prvenstvo.

- Ljudi, budimo realni, ne umišljajmo da smo veličine. Čitam da mi se podmeće kako pored Milovana Đorića imam najgori skor, a da li se neko zapitao zašto je to tako. Odigrali smo sve prijateljske utakmice kao gosti, odabrao sam, povrh svega, da nam protivnici budu jaki rivali. Od Makedonije su naši novinari napravili “fudbalske Indijance”, a ti isti Makedonci bili su pre nekoliko dana na pragu pobede nad Poljskom. Igrali smo s Ukrajincima, Ircima, Rusima i Nemcima, odličnim ekipama, od kojih su poslednja dva rivala završili pripreme za Evropsko prvenstvo. Možda bi moji kritičari više voleli da sam u Beogradu igrao sa Maltom, Luksemburgom i Farskim Ostrvima, pa da se hvalim pobedama nad takvim timovima i da lažem sebe i druge kako smo dobri. Ne, ne želim to. Realno smo iza Francuske i Rumunije, ali mi imamo svoj cilj.

Uprkos lošim rezultatima, Đukić je siguran da se nalazi na dobrom putu da stvori respektabilan tim ako se otklone određeni nedostaci u igri.

- Zadovoljan sam zalaganjem, htenjem i borbenošću svih igrača koji su bili na mom spisku. Raduje me atmosfera i njihov odnos prema obavezama. Mislim da smo na pravom putu, iako pojedini novinari izmišljaju afere kako bi nas prikazali u drugačijem svetlu, pa spominju neki Pantelićev razgovor u toku utakmice i druge prljavštine. Odgovorno kažem da ništa od toga nije istina i prezadovoljan sam ponašanjem. Došli su umorni i izgubili od svog odmora da bi dostojno reprezentovali svoju zemlju, u čemu su i uspeli - zaključio je Đukić.[ antrfile ]

PRIZEMNI  ARGUMENTI

Na jučerašnjoj konferenciji za novinare Đukić je pokrenuo prepirku s jednim beogradskim novinarom, koji je razgovor doveo na prizeman nivo spominjanjem pojedinosti iz njihovog privatnog života. Utisak je da su fudbalski argumenti bili sasvim dovoljni Đukiću za odbranu svog položaja, jer je legitimno pravo novinara da kritikuje selektora za skor reprezentacije od tri poraza i dva remija pod njegovim rukovodstvom.

- Nisam ti pozajmio pare, pa me zato napadaš - rekao je selektor Srbije.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.