Izvor: B92, 08.Jun.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OK SCG od četvrtka OK Srbije

Olimpijski komitet Srbije i Crne Gore na sednici Skupštine promenio je ime u Olimpijski komitet Srbije.

Pored toga, odlučeno je da se u skladu s tim izmeni i dopuni Statut.

Skupštini OK SCG prisustvovao je ministar prosvete i sporta Srbije Slobodan Vuksanović, koji je ocenio da se na sednici "radi ono što je urađeno u svim državnim institucijama, u skladu s novom situacijom."

"Mislim da treba da se što pre formiraju državni šampionati kako ne bi trpeli sportisti. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << U ovakvoj situaciji, šansu će dobiti mladi koji će moći da igraju u najvišem rangu", rekao je Vuksanović.

"Ostaju ljudi koji su zauzimali funkcije na saveznom nivou. Ministarstvo, odnosno Vlada, predlaže da za svakog čoveka moramo da nađemo mesto. To je možda najvažniji zadatak. Ako u nekom sportu to ne bude išlo glatko, lično ću se angažovati, a i direktor Uprave

za sport Aleksandar Šoštar, da nekog smestimo na neko lepo i funkcionalno mesto", rekao je Vuksanović.

Generalni sekretar Olimpijskog komiteta Srbije Predrag Manojlović saopštio je da je uoči sednice stigao telegram kojim im je predsednik Crnogorskog olimpijskog komiteta (COK) Dušan Simonović poželeo uspešan rad i izrazio nadu da će i dalje sarađivati u interesu sporta.

Sednici Skupštine OK SCG prisustvovalo je 67 od 86 članova.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.