OFK Beograd golom iz spornog penala rešio derbi i nastavio da grabi ka Superligi

Izvor: B92, 15.Okt.2023, 16:59

Fudbaleri OFK Beograda nastavili su pobednički niz - u 11. kolu Prve lige, u derbiju, savladali su Smedrevo 2:1 i sa još veće udaljenosti gledaju konkurente.

"Romantičari" sada "beže" drugoplasiranim Smederevcima devet bodova, a trećeplasiranoj Kolubari deset.

Ukoliko ne bude većih iznenađenja do kraja sezone koja se polako zahuktala, OFK Beograd će, tamo negde u junu, ozvaničiti povratak u elitni rang srpskog fudbala.

Ekipa Sime Krunića zabeležila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je u nedelju devetu pobedu ove sezone - najvažniju do sada jer je u pitanju dirketni konkurent za prvo mesto.

Rival je bio takođe nekadašnji stalni član elitnog društva srpskog fudbala, koji, poput tima sa Stare Karaburme, ove sezone svim silama želi nazad u društvo najboljih.

Danas su Smederevci, ipak, naišli na jačeg od sebe.

Sva tri gola na meču viđena su u prvom poluvremenu, koje je, po sadržini, bilo daleko interesantnije od drugog, opreznijeg, taktički zahtevnijeg za obe strane.

Gosti su poveli već u 7. minutu preko Georgijevića, Smederevo je uzvratilo u 16. golom Obradovića, da bi na isteku pola sata igre "Romantičari" povratili vođstvo i baš tim golom odneli sva tri boda.

Strelac je ponovo bio Georgijević - iz penala koji je u najmanju ruku bio diskutabilan (video gore).