ODBRANILI SU TITULU ŠAMPIONA AZIJE: Afif je postigao het-trik u finalu! I to KAKAV (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 10.Feb.2024, 20:03

U meču odluke su slavili protiv Jordana.

Fudbaleri Katara postali su šampioni Azije, pošto su finalu pobedili selekciju Jordana 3:1 (1:0).

Katar je obranio titulu, a do trifjumfa i šampionskog trofeja predvodio Akram Afif, koji je ostavrio het-trik sa penala.

Afif je Katar doveo u prednost u 22. minutu igre, kada je prvi put bio precitan sa bele tačke i njegov tim sa minimalnom prednošću je ušao u drugo poluvreme.

Taj rezultat bio je aktivan >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << sve do 67. minuta, kada su fudbalri Jordana došli do izjednačenja, a precizan je bio Al Naimat.

Qatar beat Jordan 3-1 to win the Asian Cup.

Akram Afif scored a hat-trick of penalties 😲💪 pic.twitter.com/NRqIXnbk7X

— ESPN FC (@ESPNFC) February 10, 2024

Samo pet minuta kasnije, Afif je ponovo imao svoj šou sa penala, kada je prednost aktuelnog šampiona Azije povećao na 2:1.

Konačan rezulat, ponovo sa 11 metara, Afif je postavio u 95. minutu i Katar je tako odbranio trofej osvojen pre četiti godine.

Qatar’s Akram Afif with the coldest celebration you’ll ever see 🥶 pic.twitter.com/0ZtlYXCENw