Izvor: Kurir, 26.Avg.2011, 18:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ODBOJKAŠICE POBEDILE TAJLAND, U POLUFINALU PROTIV SAD
MAKAO - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale završnog Gran pri turnira u kineskom Makau kao prva u grupi, pošto je u trećem kolu savladala selekciju Tajlanda sa 3:0 (25:23, 25:22, 25:23).
Odbojkašice Srbije zabeležile su, istina mnogo teže nego što se očekivalo, pobedu protiv Tajlanda.
Tokom sva tri seta vodila se izjednačena borba, a izabranice selektora Zorana
Terzića uspele su da u završnicama potvrde kvalitet i maksimalnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << trijumfom osvoje prvo mesto u grupi.
Timovi su veći deo susreta igrali na mahove i u serijama. Kada je na semaforu pisalo 23:22 za Tajland izgledalo je da će protivnik osvojiti prvi set, ali je naš tim serjom od tri uzastopna poena stigao do prednosti.
Izjednačna borba viđena je i u nastavku, a Srbija je nakon as servisa Maje Ognjenović najavila vođstvo od 2:0 u setovima, čime je i teoretski obezbeđen plasman u polufinale.
Sličan scenario desio se kasnije, odbojkašce Srbije iskoristile su petu set loptu i zasluženo stigle do borbe za medalje u debitantskom nastupu u Gran pri takmičenju.
Protivnik Srbije u polufinalu u subotu od 11 časova po našem vremenu biće selekcija SAD, koja je izgubila od Brazila sa 3:1 i zauzela drugo mesto u grupi B.


















