Izvor: Kurir, 06.Okt.2010, 03:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ODBOJKAŠI SRBIJE POBEDILI RUSIJU, U POLUFINALU PROTIV KUBE ILI BUGARSKE
Idemo po medalju!
Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Italiji pošto je u svom drugom meču u grupi P, u trećoj fazi takmičenja, pobedila Rusiju sa 3:1 posle jednog sata i 42 minuta fenomenalne igre.
Trijumfom nad jednim od glavnih favorita na šampionatu, Srbija se po četvrti put uzastopno plasirala među četiri najbolje ekipe na planeti, a u subotu u polufinalu sastaje se sa pobednikom grupe Q, koji će biti odlučen u večerašnjem >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << duelu u kojem se sastaju Bugarska i Kuba.
Rusi su bolje počeli meč i u finiš prvog seta ušli sa tri poena prednosti (19:16). Selektor Kolaković pozvao je tajm-aut, pribegao izmenama, ali je rival ipak stigao do dve set lopte (24:22). Tada se Kovačeviću i Grbiću pridružio Miljković, „orlovi“ su spasli čak četiri set lopte, da bi na servis Stankovića vezali dva poena i dobili prvi deo igre.
Srpski odbojkaši ušli su u drugi set nedovoljno agresivno i dozvolili su Rusima da se vrate u meč. Kako je vreme odmicalo, bilo je sve očiglednije da „zbornaja“ nije bez razloga svrstana u najuži krug favorita za osvajanje medalje.
Ono što smo propustili u drugom, nadoknadili smo već u sledećem setu, pa je već sredinom ove deonice bilo izvesno da ćemo ponovo doći u vođstvo. Čak ni blago opuštanje u završnici nije pomoglo protivniku da nadoknadi veliki minus.
Najbolje što se od odbojke može videti prikazali su naši momci u četvrtom setu. Nadoknadili su vođstvo protivnika, koje je u jednom trenutku iznosilo i četiri poena (10:6), i preokrenuli rezultat pre odlaska na drugi tehnički tajm-aut (16:14). Rusi su uspeli da izjednače, u finišu su spasli i dve meč lopte, ali im nije bilo spasa - Srbija je ostvarila sjajan trijumf i putuje u Rim, gde će se odlučivati o novom prvaku sveta i osvajačima medalja.
Kolaković: Ima Boga!
Selektor „orlova“ Igor Kolaković rekao je da su Rusi izabrali Srbiju kao protivnika u četvrtfinalnoj grupi, ali da su pogrešno procenili.
- Ne verujem da u ovom trenutku ima neko ko je srećniji od nas. Rusi su nas želeli u četvrtfinalu i dobili su nas, ali smo ih mi ostavili bez medalje. Rekao sam posle meča da ima Boga, pobedili smo uprkos tome što su svi prognozirali da smo autsajderi - rekao je Kolaković i dodao:
- U najavama za ovaj meč rekao sam da smo tu, da ne bežimo od duela sa njima. Tako smo i odigrali, čvrsto i strpljivo.
Nikola Grbić: Ponosan sam!
Kapiten Nikola Grbić rekao je da čestita svojim saigračima na partiji koju su prikazali u duelu sa Rusijom.
- Nismo očekivali da će nam Rusija biti protivnik u četvrtfinalnoj grupi, ali ako želite da osvojite zlatnu medalju, morate sve da pobeđujete - rekao je kapiten „orlova“, a zatim dodao:
- Rusija je odlična ekipa i ponosan sam zbog toga što smo ih pobedili.
SP, faza III
Grupa P - Firenca
Srbija - Argentina 3:1
(25:15, 21:25, 25:22, 25:18)
Srbija - Rusija 3:1
(28:26, 16:25, 25:21, 27:25)
Argentina - Rusija (17.00)
Tabela: Srbija 4, Rusija 1, Argentina 1
Grupa Q - Firenca
Španija - Bugarska 1:3
(21:25, 25:27, 28:26, 18:25)
Španija - Kuba 1:3
(22:25, 25:15, 22:25, 22:25)
Kuba - Bugarska (21.00)
Tabela: Bugarska 2, Kuba 2, Španija 2
Grupa O - Rim
Francuska - SAD 0:3
(16:25, 14:25, 23:25)
Italija - SAD 3:1
(14:25, 25:23, 28:26, 25:22)
Italija - Francuska (17.00)
Tabela: SAD 3, Italija 2, Francuska 1
Grupa R - Rim
Češka - Brazil 2:3
(20:25, 25:22, 25:23, 21:25, 8:15)
Češka - Nemačka 0:3
(23:25, 18:25, 13:25)
Brazil - Nemačka (21.00)
Tabela: Nemačka 2, Brazil 2, Češka 2





