Izvor: B92, 01.Avg.2014, 20:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nurkić odgovorio: Povređen sam
Reprezentativac BiH Jusuf Nurkić iznenađen je žestinom napada KS BiH na njega nakon što je napustio selekciju.
Mladi centar je zbog problema sa kolenima napustio Sarajevo, a iz Saveza smatraju da je trebalo prvo da se konsultuje sa njihovim medicinskim timom.
Nurkić je pre nekoliko nedelja dominirao na U-20 EP A divizije, trebalo je da bude ključni igrač BiH u kvalifikacijama za EP 2015, ali je odlučio da se posveti oporavku.
Pismo Nurkića prenosimo u celosti:
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Poštovani košarkaši i prijatelji košarke,
Razočaran sam što su čelni ljudi KS BiH izabrali ovakav način rešavanja problema i time narušili ugled Saveza i svih onih koji žive za košarku i od košarke. Mislim da je jedna od njihovih obaveza i rešavanje problema u skladu sa svojim aktima i pravilima, a ne spuštanje na nivo komuniciranja preko štampe.
Nije istina da nije postojala komunikacija između mene i ljudi iz saveza. Bili su obavešteni, da je nalaz magnetne rezonance loš, a par sati pre njihove objave, bili su obavešteni i da je gotov ceo nalaz.
Ne ulazim u raspravu o kvalitetu lekarske službe KS BiH, ali iskoristio sam pravo, koje je garantovano svakom čoveku, tj. slobodan izbor lekara.
Iz lekarskih nalaza jasno se može zaključiti, da mi je treniranje i igranje utakmica strogo zabranjeno. Postoji i nalaz magnetne rezonance, koji dokazuje ozbiljnost povrede i koji sam na eventualni zahtev spreman poslati lekarskoj službi KS BiH, ili lekarima po njihovom izboru.
Iznenađuje me i žestina napada, koja je u mnogo ozbiljnijim slučajevima izostala.
S poštovanjem,
Jusuf Nurkić.







