Nula u Podgorici po meri Srbije

Izvor: B92, 17.Jun.2023, 19:54

Fudbaleri Crne Gore i Mađarske odigrali su nerešeno 0:0, u okviru trećeg kola grupe G kvalifikacija za EURO.

Dve selekcije su remizirale na stadionu "Pod Garicom", u utakmici bez naročito mnogo šansi.

Domaći su u uvodnoj fazi meča bili blizu pogotka, kada je Nađi nespretno reagovao i umalo savladao svog golmana. Prečka je spasila goste.

Mađari su pripretili u 12. minutu preko Salaija, koji je skočio i glavom šutirao pored stative.

Stevan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Jovetić je uzvratio 15 minuta kasnije, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prošla pored desne stative.

Do kraja susreta promene rezultata nije bilo, a on je svakako po meri Srbije, koja ostaje usamljena na vrhu tabele sa šest bodova.

Mađarska i Crna Gora imaju po četiri, dok su Bugarska i Litvanija do sada osvojili samo po jedan poen.

Podsetimo, Srbija u utorak gostuje u Razgradu, reprezentaciji Bugarske. Mađarska će dočekati Litvaniju.

Fudbaleri Škotske napravili su još jedno iznenađenje i slavili u Norveško (2:1) posle preokreta.

Škoti su tako ostali suvereni na prvom mestu grupe A sa maksimalnih devet bodova.

Najpre su savladali Kipar (3:0), onda i Španiju (2:0), da bi u Oslu u samom finišu stigli do celog plena.

Norveška je vodila od 61. minuta, golom Erlinga Halanda iz penala.

Napadač Mančester sitija je iz igre izašao u 84. da bi samo tri minuta kasnije Škotska preko Dajksa izjednačila.

Veliko slavlje Ostvrljana režirao je u 89. minutu Meklin, na dodavanje Dajksa.

Fudbaleri Azerbejdžana i Estonije remizirali su 1:1 u trećem kolu grupe F.

Gosti su vodili golom Sapinena u 27, da bi konačan rezultat postavio Krivotsjuk u 62. minutu.

Ovo je prvi bod za obe selekcije u kvalifikacijama.