Izvor: Politika, 24.Mar.2014, 20:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novosađani izjednačili u Beogradu
Polufinale prvenstva države za odbojkaše: Partizan – Vojvodina 2:3 (25:22, 26:28, 22:25, 25:23, 15:17)
Partizan i Vojvodina su odigrali utakmicu za pamćenje. Novosađani su posle lavovske borbe pobedili s 3:2 (22:25, 28:26, 25:22, 23:25, 17:15) i izjednačili u polufinalu na 1:1 u pobedama. U sledeća dva meča (prvi je 27. marta) biće domaćini. Igra se na tri pobede.
Gosti su izgubili prvi set, pa je trener Kozić rešio da igra na sve ili ništa >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << – uveo je u igru svog najboljeg igrača Luburića uprkos tome što nije potpuno oporavljen od povrede. Razigrali su se i njegovi saigrači i mada je Partizan pružio žestok otpor Novosađani su dobili drugi i treći set.
„Crno-beli” nisu pokleknuli – smogli su snage da četvrti set reše u svoju korist. Posle toga se borba još više rasplamsala, a dobili su je novosadski „crveno-beli” na razliku.
Dvorana: Vizura. Gledalaca: 300. Sudije: Janković (Niš) i Cvetković (Beograd).
PARTIZAN: Buša, Lopar 15, Kostić 1, Palibrk, Mrdak 25, Majstorović 13, (Rajković), Jokanović 1, M. Nikolić 18, P. Nikolić 9, (Jevtić), Popović. Trener: Đuričić.
VOJVODINA: Simić 2, Martinović, Č. Stanković, Strugar, Veselinović 2, Katić 22, Radić 21, Milutinov, Petković 5, Luburić 16, M. Stanković 16, (Kapur). Trener: Kozić.
----------------------------------------------
Zvezda odradila svoje kod kuće
C. zvezda – Radnički 3:0 (25:22, 25:13, 25:21)
Zvezdini odbojkaši su odlično odradili svoj posao u prve dve polufinalne utakmice prvenstva države. Vode protiv Radničkog s 2:0 u pobedama – juče su ga savladali s 3:0 (25:22, 25:13, 25:21) – i za ulazak u finale im treba samo još jedna pobeda.
Kragujevčani će u narednom meču biti domaćini, ali da bi to iskoristili moraju da igraju mnogo bolje nego u Beogradu. Juče su se u prvom setu kasno probudili, u drugom su igrali potpuno sporednu ulogu i tek su u trećem držali korak sa Zvezdom, međutim, u finišu nisu mogli da izdrže.
Dvorana: Sport eko. Gledalaca: 150. Sudije: P. Balandžić i Miljković (Beograd).
CRVENA ZVEZDA: Munćan 7, Stoković, Perić, Stoilović 11, Gmitrović 7, Koprivica 10, Milutinović 8, R. Jovanović, Petković 13, N. Jovanović, Buculjević 4, (Vujić). Trener: Nikolić.
RADNIČKI: Premović, Jovanović 3, Protić 2, Perović 5, Stevanović 3, M. Ilić, U. Ilić 16, Maksimović 5, Blagojević 6, (Pantelić). Trener: Srećković.
I. C.
objavljeno: 24.03.2014.
Pogledaj vesti o: Partizan
Vojvodina protiv Partizana za vođstvo u seriji
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Mar.2014, 19:31
Posle dva meča između Partizan Vizure i Vojvodine odigrana u Beogradu, i izjednačenog rezultata u pobedama, polufinalna serija seli se u Novi Sad. Prvi duel igra se u četvrtak.












