Novo posrtanje viceprvaka

Izvor: Politika, 25.Okt.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Liverpul izgubio u Istanbulu od Bešiktaša sa 2:1 u trećem Kolu fudbalske Lige šampiona

Veliko iznenađenje trećeg kola fudbalske Lige šampiona desilo se u Istanbulu gde je Bešiktaš sa 2:1 savladao evropskog vicešampiona Liverpul. Ovo je prva pobeda turske ekipe, a drugi poraz Liverpula, koji je sada poslednji u A grupi sa samo jednim bodom. Bešiktaš je do vođstva došao u 13. minutu. Ozkan je šutirao, a lopta je zakačila Hipiju i završila u mreži.
Prednost Bešiktaša >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << duplirana je u 82. minutu. Bobo je oteo loptu Hipiji, šutirao, i po drugi put savladao golmana Rejnu kome je lopta prošla između nogu. Gosti su do kraja uspeli samo da ublaže poraz, a strelac je bio kapiten Stiven Džerard.

Teže nego što se očekivalo Real je savladao Olimpijakos sa 4:2. Gosti su od 13. minuta igrali bez Torosidisa, koji je dobio crveni karton posle faula nad Van Nistelrojom. Real je dobro počeo i poveo već u drugom minutu. Posle greške gostiju Rud van Nistelroj je izašao ispred golmana Nikopolidisa, ovaj je odbranio, a na loptu je natrčao Raul i smestio je u mrežu. Radost domaćih trajala je do sedmog minuta. Kapiten Olimpijakosa Predrag Đorđević lepo je prošao po levoj strani, prevario Salgada, centrirao, a Galeti je zatresao mrežu.

Na samom početku drugog poluvremena gosti su izjednačili, a opet je asistent bio Đorđević. On je izveo slobodan udarac sa desne strane, a Hulio Cezar je umakao odbrani Madriđana i postigao gol. Real je izjednačio u 68. minutu. Ramos je lepo ubacio loptu pred gol, a Robinjo je iz neposredne blizine savladao Nikopolidisa.

U 78. minutu Real je mogao da preokrene rezultat, pošto je dosuđen penal posle faula nad Robinjom. Međutim Rud van Nistelroj je šutirao preko gola. Madriđani su propušteno nadoknadili u 83. minutu, a strelac je bio Robinjo, posle asistencije Van Nistelroja. Kada su svi očekivali kraj Darko Kovačević je šutirao iz blizine, a golman Kasiljas je krajnjim naporom sačuvao gol. Konačan rezultat postavio je Balboa u poslednjim sekundama utakmice.

REZULTATI – A grupa: Bešiktaš – Liverpul 2:1 (1:0 Hipija autogol u 13. minutu, 2:0 Bobo u 82, 2:1 Džerard u85), Marsej – Porto 1:1 (1:0 Nijang u 70, 1:1 Gonzalez iz penala u 79); B grupa: Čelzi – Šalke 2:0 (1:0 Maluda u 4, 2:0 Drogba u 47), Rozenborg – Valensija 2:0 (1:0 Kone u 53, 2:0 Riset u 61); C grupa: Real – Olimpijakos 4:2 (1:0 Raul u 2, 1:1 Galeti u 7, 1:2 Cezar u 47, 2:2 Robinjo u 68, 3:2 Robinjo u 83, 4:2 Balboa u 90), Verder – Lacio 2:1 (1:0 Sanogo u 28, 2:0 Almeida u 54, 2:1 Manfredini u 82); D grupa: Milan – Šahtjor 4:1 (1:0 Đilardino u 6, 2:0 Đilardino u 14, 2:1 Lukareli u 51, 3:1 Sedorf u 62, 4:1 Sedorf u 69), Benfika – Seltik 1:0 (1:0 Kardozo u 87).