Novi tripl-dabl Jokića, Denver poveo sa 2:0 u finalu Zapadne konferencije

Izvor: Beta, 19.Maj.2023, 07:45

Košarkaši Denvera poveli su sa 2:0 u finalu Zapadne konferencije, pošto su noćas na svom terenu savladali Los Anđeles lejkerse sa 108:103.Prva četvrtina protekla je u egalu, da bi gosti posle četiri i po minuta u drugoj deonici stigli do dvocifrene prednosti (42:32).Denver je do kraja poluvremena smanjio razliku, a Lejkersi na veliki odmor odlaze sa plus pet (53:48).Lejkersi su gotovo celu treću četvrtinu bili u vođstvu, ali su prednost ispustili na početku poslednje deonice.Denver je posle pet minuta igre u poslednjoj četvrtini napravio seriju 9:0, i trojkom Brusa Brauna stigao do plus sedam (90:83).Otišao je zatim domaći tim u dva navrata do maksimalnih 12 poena razlike, ali se Lejkersi nisu predali i u poslednji minut ulaze sa dva poena zaostatka (101:99).Do kraja meča Denver je zahvaljujući poenima Džamala Mareja sa penala (7/8) povećao prednost i upisao drugu pobedu u plej-of seriji.Tim iz Kolorada ove sezone ima najbolji učinak na domaćem terenu sa 41 pobedom i osam poraza, uključujući skor 8/0 u plej-ofu.Denver je do pobede vodio Marej sa 37 poena (23 u poslednjoj četvrtini), uz 10 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, srpski centar Nikola Jokić zabeležio je svoj 13. tripl-dabl u plej-ofu sa 23 poena, 17 skokova ...