Novi poraz srpskog Lacija

Izvor: Mondo, 29.Nov.2015, 21:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi poraz "srpskog" Lacija

Basta, Đorđević i Milinković-Savić bili su "starteri" na gostovanju u Empoliju, gde su Rimljani ostali praznih šaka...

Na pet poslednjih mečeva u šampionatu Italije "nebesko-plavi" nisu osetili slast pobede, upisavši samo jedan remi i četiri poraza, ukupno sedam ove sezone.

Tako je bilo i na stadionu "Karlo Kastelani", gde je već na startu nedeljnog meča domaćin stigao do prednosti odličnim golom Lorenca Tonelija.

Defanzivac Empolija je odlično >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << reagovao posle centaršuta iz kornera i efektno glavom u padu pogodio mrežu Federika Marketija - 1:0.



Izvor: Youtube

Toneli je u 33. minutu zaradio žuti karton zbog preoštrog starta na Đorđeviću, koji je u nastavku meča igrao sa sa zavojima na okrvavljenoj glavi.

Đorđević je uz Milinković-Savića, kao i Senada Lulića, reprezentativca Bosne i Hercegovine, bio među boljim akterima u taboru Rimljana, koji su želeli da što pre stignu do izjednačenja.

Međutim, najbolju šansu u prvom delu propustio je prekaljeni napadač Empolija Masimo Makarone, koji je u 45. minutu iz izgledne situacije šutirao iznad prečke.

U nastavku utakmice trener Stefano Pioli je zamenio Sergeja i uveo Brazilca Felipea Andersona, kao i iskusnog Miroslava Klosea, koji je deset minuta kasnije postigao gol, ali je poništen zbog prekršaja.

Klose je i u 88. minutu pogodio mrežu posle gužve u šesnaestercu, međutim i taj pogodak nije priznat zbog navodnog ofsajda.

Empoli se do kraja grčevito branio i odbranio petu ovosezonsku pobedu.

REZULTATI 14. KOLA:

Kjevo - Udineze 2:3 (1:1)

/Paloski 26, Ingleze 72 - Frej 42ag, Tereo 46, 80/

Frozinone - Verona 3:2 (3:0)

/Ćiofani 22p, 40, Dionizi 48 - Vivijani 69, Moras 76/

Đenova - Karpi 1:2 (1:0)

/Figeiraš 6 - Borijelo 57, Zakardo 80/

Roma - Atalanta 0:2 (0:1)

/Gomez 40, Denis 82p/

Empoli - Lacio 1:0 (0:0)

/Toneli 5/

Palermo - Juventus 0:3 (0:0)

/Mandžukić 54, Sturaro 89, Zaza 90+3/

u ponedeljak:

Sasuolo - Fiorentina 19.00

Napoli - Inter 21.00

odigrano u subotu:

Torino - Bolonja 2:0 (0:0)

/Beloti 75, Vives 90/

Milan - Sampdorija 4:1 (2:0)

/Bonaventura 16, Nijang 38p, 49, Adriano 79 - Eder 86p/

TABELA: Inter (-1) 30, Napoli (-1) 28, Fiorentina (-1) 28, Roma 27, Juventus 24, Milan 23, Sasuolo (-1) 22, Torino 21, Atalanta 21, Lacio 19, Udineze 18, Empoli 18, Kjevo 16, Sampdorija 16, Đenova 16, Palermo 15, Frozinone 14, Bolonja 13, Karpi 9, Verona 6.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.