Novi poraz Zvezde u EHF kupu

Izvor: B92, 18.Nov.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometaši Crvene zvezde nisu uspeli da se plasiraju u četvrto kolo EHF kupa pošto su poraženi i u drugom meču trećeg gola kupa od nemačkog Nordholma. U prvoj utakmici pre dva dana bilo je 42:27, a Nemci su i ovoga puta bili ubedljivi - 33:20 (15:8). U sledeću subotu revanš meč trećeg kola igra i Proleter Naftagas, a protivnik je francuski Šamberi Savoj koji je u prvom meču slavio sa 34:26. U Čelendž kupu, ekipa Kolubare bila je bolja od Sloge iz Doboja 31:28 u prvom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << meču trećeg kola. Revanš se igra za šest dana.

Zvezda se dobro držala na startu meča, ali je domaćin prvo osetnije vođstvo stekao u 20. minutu kada je bilo 10:5, i od tada se razlika Nordholma samo uvećavala. U 25. minutu bilo je 13:6, a početkom drugog dela, u 36. minutu i visokih 19:10. Najbolji u beogradskoj ekipi bio je Pejović sa pet golova, dok je kod domaćina najefikasniji bio Filip sa 9 pogodaka.

Nordholm – Crvena zvezda 33:30 (15:8)

Crvena zvezda: Aleksić (11 odbrana), Mijatović (1 odbrana); Alcaković, Nenadić (2/2), Milasević (4), Mihailović, Pejović (5), Bosić (1), Pavlov (1), Vukas (3), Milos Milosević, Mirko Milosević (2), Kurbalija (2), Karleuša.